Çankırı Otobüs Bileti

Çankırı Hakkında Bilgi

NÜFUS 190.909
YÜZ ÖLÇÜMÜ 7.491 km²
TELEFON KODU 0 376
PLAKA KODU 18
OTOGAR SAYISI 4

Çankırı Otobüs Bileti Aldıktan Sonra Bilmeniz Gerekenler

Çankırı, İç Anadolu’nun en popüler yerlerinden biridir. Kendine has kültürüyle ilgi çeken küçücük bir şehirdir. Çankırı otobüs bileti almak için obilet.com sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Çankırı otobüs seferleri yapan firmaların sayısı oldukça fazladır. Bildiğiniz ve sürekli kullanılan pek çok seyahat firması tarafından sefer düzenlenmektedir. Obilet.com üzerinden bu firmaların hepsini ve özelliklerini detaylarıyla görüntüleyebilirsiniz. Aralarından en ekonomik olan firmayı seçerek Çankırı otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

Çankırı’da nereler gezilir?

Çankırı, tarihi yapıları ve kaplıcalarıyla ilgi çeken bir şehirdir. Küçük sayılacak ir şehir olmasına rağmen gezilecek çok yeri vardır.

Beşdut, İndağı ve Sakaeli kaya mezarları; Karataş, Çarşı ve Kurşunlu hamamları; Çivitçioğlu, Karataş, Kirmanoğlu medreseleri ile Çankırı Kalesi, Çankırı Müzesi ve Tuz Mağarası mutlaka gezilmesi gereken tarihi yapıtlardır.

Cendere Höyüğü ülkenin en tarihi alanlarından biridir. Burayı da gezmeniz tavsiye edilir. Emir Karatekin Bey Türbesi de görülmesi gereken tarihi ve dini bir alandır.

Şifa dolu bir tatil yapmak isterseniz, şehrin termal bölgelerine gidebilirsiniz. Şıhlar Nezle Suyu, Hışıldayık İçmesi, Bozan Hamamı, Bayramören İçmesi, Çavundur Termali ve Acısu Termali gibi termal bölgelere gidebilirsiniz.

Dinlenmek ve doğanın tadını çıkarmak isterseniz, Alpsarı Göleti’ne gidebilirsiniz. Burada piknik yapabilir, yürüyüş yapabilir ve dinlenerek sakin vakit geçirebilirsiniz.

Ilgaz Dağı Kadın Çayırı da kayak yapmayı seven kış turizmi tutkunları için ideal bir yerdir. Burada kayak yaparak keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Melan Çayı üzerindeki Bayramören Tarihi Köprüsü’nde yürüyüş yapabilir, fotoğraf çekebilirsiniz.

Dünyanın en yaşlı meşelerinden biri olan Koca Meşe’yi de görmelisiniz.

Çankırı’da ne yenir?

Çankırı mutfağı hamur işleri ağırlıklıdır. Et tüketimi biraz daha azdır.

Tava çöreği, yazma çöreği, bükme, gözleme, yaren güveci, bütün et, cızlama, tatar böreği, iri hamur, mantı, çullama, tarhana, toyga, şaştıması, zeytinyağlı pırasa dolması, tutmaç, yarma, dene, cümcük gibi yöresel yemek ve çorbalarını denemelisiniz.

Çankırı höşmerimi de meşhur ve oldukça lezzetli bir tatlıdır.

Çankırı’da nerede kalınır?

Her bütçeye uygun otel seçenekleri şehir merkezinde bulunmaktadır.

Termal bölgelere giderseniz, orada bulunan termal otellerde konaklayabilirsiniz.

Kayak merkezine giderseniz, oradaki tesislerde de konaklayabilirsiniz.

Çankırı, İç Anadolu şehirleri arasında görülesi yerlerden biridir. Obilet.com ile Çankırı otobüs biletinizi satın alıp yola çıkabilirsiniz.

Çankırı Hakkında Blog Yazıları

  • Çankırı’da Gezilecek Yerler

    Ülkemizin en önemli kaya tuzu rezervine sahip ili olan Çankırı, İç Anadolu Bölgesi’nde bulunuyor. Batılı gezginler tarafından “Çangırı” veya “Çengiri” şeklinde anılmış olan bu güzel şehir eski Gangra kentinin yerinde kurulmuş. Zaman içerisinde Paflagonya, Pontus ve Galatya’ya bağlanan kent M.Ö. 25 yılında Roma İmparatorluğu’nun topraklarına katılmış. Bizanslılar döneminde bir sürgün yeri olan Çankırı, Emeviler zamanında

    Devamını Gör
  • Çankırı’nın Meşhur Yemekleri

    Tipik bir Orta Anadolu Mutfağı olan Çankırı mutfağının temelini buğday ve buğday ürünleri oluşturuyor. Salamura, turşu, salça, sirke yapımı gibi kış hazırlıklarının da bolca yapıldığı Çankırı mutfaklarında keşfedilmeyi bekleyen pek çok lezzet var. Hadi gelin sebzenin en çok kullanıldığı Anadolu mutfaklarından biri olan Çankırı’nın yöresel lezzetlerine bir göz atalım. Çankırı’nın Yöresel Lezzetleri Çankırı’da Kahvaltıda Ne

    Devamını Gör

Çankırı Otogarları

Çankırı Otogarı +903762131217 Abdulhalik Renda, 18200 Çankırı Merkez/Çankırı, Türkiye

Çankırı Merkezli Aktif Otobüs Firmaları

Çankırı Otelleri

bus