Beldibi Otobüs Bileti

Beldibi Hakkında Bilgi

İL Antalya
TELEFON KODU 0 242
PLAKA KODU 07
OTOGAR SAYISI 1

Beldibi Otobüs Bileti Aldıktan Sonra Bilmeniz Gerekenler

Antalya Kemer’in popüler tatil beldelerinden biri olan Beldibi, harika doğal güzellikleri, uzun kumsalı, berrak denizi, lüks otelleri ve tatil merkezleri ile dikkat çekiyor. Antalya ile Kemer arasında kalan bölge, Antalya’ya 22 km uzaklıkta yer alıyor. Beldibi, içerisinde pek çok koy ve tatil köyünü barındırdığından dolayı oldukça turistik bir belde olarak biliniyor.

Türkiye’nin dört bir yanından Antalya-Beldibi otobüs bileti satın alarak bölgeye ulaşım sağlayabilirsiniz. Antalya’ya yapacağınız yolculuk Kemer Otogar’da son buluyor. Dilerseniz otogar içerisinden hareket eden Beldibi minibüsleri ile bölgeye ve kalacağınız otele ulaşım sağlayabilirsiniz. Türkiye’nin hemen hemen her şehrinden hizmet sunan Beldibi otobüs firmalarındanbiletinizi satın alarak tatiliniz için ilk adımı atabilirsiniz.

Beldibi’nde Gezilecek Yerler

5 km uzunluğundaki kumsalı, tertemiz plajları, berrak denizi ve doğal güzellikleri ile dikkat çeken Beldibi, Antalya Kemer’in oldukça sevilen tatil beldeleri arasında yer alıyor. Doğasıyla büyüleyen Beldibi’nde gezilecek yerler ise şu şekilde sıralanıyor;

  • Beldibi Mağarası: Kemer’e 19 km uzaklıkta yer alan ve Antalya’nın en önemli tarih öncesi çağlarıyla ilgili izler taşıyan mağara, görülmeye değer yerler arasında yer alıyor.
  • Göynük Kanyonu:Beldibi’ne 8,5 km mesafede yer alan kanyon, Kemer’in en popüler gezilecek yerleri arasında bulunuyor. Beldibi otobüs seferleriile ulaşabileceğiniz kanyon, ağaçları, şelaleleri, havuzları ile dikkat çekiyor.
  • Beldibi Kaya Sığınakları: Görülmesi gereken yerlerden biri olan Beldibi Kaya Sığınakları’nda geyik, keçi ve insan resimleri yer alıyor. Ayrıca pek çok uygarlığa ev sahipliği yaptığından dolayı farklı kültürlerden izler taşıyor.
  • Beldibi Plajları:Beldibi’nin 5 km uzunluğunda bir kumsalı bulunuyor. Beldibi plajları ve denizi, ziyaretçiler için güzel bir imkan sunarken, tatilcilerin mavi bayraklı ve temiz sulara girmesine olanak tanıyor.

Beldibi’nde Ne Yenir?

Bölgede yeme ve içme seçenekleri oldukça fazla. Beldibi’nde hem sahilde hem de iç kısımlarda damak tadınıza hitap eden ve dünya mutfaklarından lezzetleri restoranlarda bulmanız mümkün. Akdeniz mutfağının son derece yoğunlukta olduğu Beldibi’nde deniz mahsulleri ve ot çeşitleri oldukça popüler. Şakşuka, kabak cintmesi, patlıcanlı cive, palze gibi lezzetler, Beldibi’nde mutlaka tatmanız gereken popüler yöresel lezzetler arasında yer alıyor.

Beldibi’nde Nerede Kalınır?

Beldibi’nde konaklama bakımından birçok alternatif yer alıyor. Bölgede yer alan oteller üst düzey kalitede hizmetleri ile sizlerin daha konforlu bir şekilde konaklamanızı sağlıyor. 5 yıldızlı oteller, butik oteller, apartlar ve pansiyonlar gibi konaklama seçenekleri arasında tercihinizi yapabilirsiniz. Otel rezervasyonunuzu yaptıktan sonra Beldibi otobüs bilet fiyatlarınıinceleyebilir, ulaşımınız için bilet satın alabilirsiniz.

Bir başka seçenek olarak da isterseniz Antalya uçak biletisatın alabilir, ulaşımınızı hava yolu ile sağlayabilirsiniz. Antalya uçuşlarıile Antalya Havalimanı’na ulaştıktan sonra isterseniz buradan transfer hizmetleriyle, isterseniz dolmuş veya minibüs hatları ile Beldibi’ne ulaşım sağlayabilirsiniz.

Beldibi Otogarları

Beldibi Otelleri

bus