Balya Otobüs Bileti

7/24 Müşteri Hizmetleri
Güvenli Ödeme
Komisyon Yok, Ücretsiz
Ayda 25 Milyondan
Fazla Ziyaretçi
İki Dakikada
Biletini Al
İptal Edilen Bilete
Kesintisiz İade

Balya Hakkında Bilgi

NÜFUS 13.648
YÜZ ÖLÇÜMÜ 797 km²
İL Balıkesir
TELEFON KODU 0 266
PLAKA KODU 10
OTOGAR SAYISI 1

Balya Otobüs Bileti Aldıktan Sonra Bilmeniz Gerekenler

Balya, Balıkesir’in nüfusu en az ilçelerinden bir tanesidir. Kaplıcalarıyla meşhur bir yerdir. Obilet.com üzerinden Balya otobüs bileti satın alma işlemlerinizi halledebilirsiniz.

Balya otobüs seferleri sadece yere seyahat firmaları tarafından düzenlenmektedir. Bu firmaların tamamını obilet.com üzerinden detaylı şekilde görebilirsiniz. Aralarında fiyat ve özellik karşılaştırmaları yaparak kendinize en uygun olan firmayı seçebilirsiniz. Seçtiğiniz firmadan Balya otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

Balya’da nereler gezilir?

Balya’nın kendine has bir havası vardır. Genel olarak gezip keşfetmenin yan sıra, burada mutlaka görmeniz gereken yer Kadıköy Kalesi harabeleridir.

Balya’yı meşhur eden esas yer ise kaplıcalarıdır. Ilıca Şifa Kaplıcaları pek çok hastalığa iyi gelen şifalı sularıyla ziyaretçi toplamaktadır.

Balya’da ne yenir?

Balıkesir’in klasik yemeklerinden bol bol tadabilirsiniz. Ayrıca, tereyağı ve üzümüyle meşhurdur. Mutlaka yemeli ve satın almalısınız. Hayvancılık geliştiği için et yemeklerinden tatmadan dönmeyin.

Balya’da nerede kalınır?

Küçük bir ilçe olduğu için konaklama seçenekleri kısıtlıdır. İlçe merkezinde öğretmenevi, kaplıca alanında termal tesis bulunmaktadır.

Balya, kaplıcalarından şifa bulacağınız güzel bir yerdir. Obilet.com üzerinden otobüs biletinizi satın alıp yola çıkabilirsiniz.

Balıkesir'in merkezi ilçelerinden olan Balya il merkezine 50 km uzaklıkta bulunmaktadır. Marmara'nın güney noktasında bulunan ilçenin etrafı engebeli ve dağlık olup, mera alanları yoğunluk göstermektedir. İlçe halkının ekonomisi bağcılık, meyvecilik, ormancılık ve hayvancılığa dayanmaktadır.

Ayrıca ilçede tarla balıkçılığı, tavukçuluk ve arıcılık ile de uğraşılmaktadır. Bununla birlikte süt ürünleri ve yumurta üreticiliği de yapılmaktadır. İlçenin doğal zenginlikleri arasında maden çoğunlukta olup, kurşun ve çinko ilçe arazisinde yer almaktadır.

Balya Otobüs Bileti Aldıktan Sonra Bilmeniz Gerekenler

Balya ilçesi tabiat görsellerinin yanında tarihi yapıtları ve doğal yer altı mirasları ile muazzam bir bölgedir. Bu yüzden Balya ilçesine otobüs bileti alınarak, fevkalade dokularının ve bitki örtüsünün içinde keyifle gezilmektedir.

Buna takiben ilçe genelinde sürekli olarak yapılan festivallere gidilerek, her an ardı sıra değerlendirilmektedir. Ayrıca Balıkesir'den çok fazla araç ile şirin ovaya rahatça ulaşılabilmektedir. Bunun yanında otobüs firmalarının planlı bir şekilde sunduğu servis araçları ile de Balya ilçesine gidilebilmektedir.

Balya'yı Ziyaret Etmek İçin 5 Sebep

  • İlçenin sınırlarında bulunan özel mimarileri yakından incelemek için ziyaret edilebilir.
  • Doğasının etrafında bulunan yer altı zenginliklerini araştırmalara dahil etmek için de gidilebilir.
  • Tabiatının çevresinde değişik etkinlikler yapmak içinde ziyaret edilebilir.
  • Bölgenin sınırlarında yer alan mesire alanları ve yayla geçitleri içinde tercih edilebilir.
  • Bitki örtüsünün yeşilimsi manzaraları eşliğinde sportif aktiviteler yapmak içinde ziyaret edilebilir.

Balya Gezilecek Yerler

Balıkesir'in güzel ilçelerinden olan Balya, mükemmel görsel doğası yanı sıra tarihi mimarileri ve maden kaynakları ile önemli bölgelerimizdendir. Bölgede yer alan Kocaçay Akarsu, Ilıca Kaplıcaları, Kadıköy kalesi, Balya Siren kulesi ve eski mimarilerinden Hükümet Konağı görülmeye değer en güzel alanlarıdır. Ayrıca ilçede pek çok eski camii ve anıt mimarileri bulunmaktadır.

Balya'da Ne Yenir? Neleri Meşhur?

Balya ilçesi için bilet alarak, tarihi geçitlerinin – yapıtlarının yanında doğa güzellikleri arasında huzurlu tatil geçirebilirsiniz. Bununla birlikte ilçeye özgü olan Balıkesir kaymaklısından muhakkak yemelisiniz. Ayrıca tavuklu tirit, saçaklı mantı ve mafiş tatlısından da tatmalısınız.

Balya Otogarları

Balya Otogarı 10840 Balya/Balıkesir

Balya Varışlı Popüler Otobüs Seferleri

* Gösterilen bilet fiyatları son 7 gün içerisinde obilet.com’dan alınan en uygun fiyatlı biletin fiyatıdır. Güncel bilet fiyatları için lütfen yukarıdan sorgulama yapınız

Balya Varışlı Son Sorgulanan Otobüs Seferleri