Ucuz Otobüs Bileti

obilet'te Komisyon Yok!
İptal edilen bilete Kesintisiz iade
En Güvenli Ödeme

Online Otobüs Bileti eBilet Al!

Çağımız bilişim çağı olarak adlandırılmaktadır. Bu çağın gereklerine uyma zorunluluğu her sektörde kendini göstermektedir. Teknoloji ve internet kullanımının bu denli yaygınlaştığı çağda birçok işlemin online hale gelmesi beklenilen bir sonuçtur. Kağıt diplomasisinden kurtulamayan ülkemizde dahi birçok devlet işi artık online olarak yürütülmektedir. Çağımızın bir gereği olarak gördüğümüz bu işlemler Otobüs bileti rezervasyonlarında da kendini göstermiştir.

Teknolojinin hızla gelişmesi, kendini otobüs firmaları alanında da göstermiş online otobüs bileti alma dönemini başlatmıştır. Artık insanlar internetin olduğu herhangi bir ortamdan firma personeliyle hiç yüz yüze gelmeden ebilet alabilmektedirler. Bu uygulamayı ilk olarak hangi firmanın başlattığı tam olarak bilinmese de şu an bütün firmaların online otobüs bileti imkânından yolcularını yararlandırma çabası içerisine girdiği bilinen bir gerçek. Büyük olmanın bir gereği de gelişen teknolojiye ayak uydurmaktan geçmektedir. Firmalarda bunun bilincinde oldukları için online otobus bileti uygulamasına çabuk ayak uydurmuşlar ve sitelerinde kullanmaya başlamışlardır.

Firmalar her ne kadar farklı arayüz sunsalar da temel mantık online otobüs bileti alma sürecinde bütün firmalarda aynıdır. Öncelikle kalkış noktası ve varış noktası seçilmekte ardından yolculuk yapacağınız tarih bilgisi girilmektedir. Bu işlem onaylandığında karşınıza seçtiğiniz tarihe ait sefer bilgileri çıkmaktadır. Burada sefer saati, otobüs markası, içerdiği hizmetler gibi birtakım bilgiler gelmektedir. Siz istediğiniz bir saate tıklayarak otobüs doluluk sayfasının açılmasını sağlayacaksınız. Burada boş koltukları görüntüleyeceğiniz arayüz açılmaktadır. İstediğiniz koltuğu seçmenizin ardından kredi kartı bilgileriniz istenecektir. Kredi kartı bilgilerinizi de girerek online otobüs bileti alam işleminizi sonlandırmış olacaksınız.

Online otobüs bileti almak işte bu kadar basit bir işlem. Bu işlemi daha da kolaylaştıran ve yolculuk yapmak istediğiniz tarihi seçtiğinizde karşınıza birçok firma seçeneği sunarak bu firmalar arasında hizmet ve fiyat yönünden karar vermenizi sağlayacak bilgiler ekrana getiren http://www.obilet.com/ sayesinde online otobüs bileti almak daha kolay ve keyifli hale gelmektedir. İnsanların aynı hizmeti sunan firmaların sitelerine tek tek erişerek bilet fiyatlarını ve hizmetleri karşılaştırmaları sıkıcı ve uzun bir işlemdir. Bu nedenle http://www.obilet.com/’ un online otobüs bileti satışlarına farklı bir boyut katarak tek tıkla birçok otobüs firmasını görüntülemenizi mümkün hale getirmesi büyük bir fırsattır. Bilet almaya karar verdiğiniz ve araştırma süreci içerisinde olduğunuz şu dönemde sizlere yardımcı olan http://www.obilet.com/ online bilet satış imkanı veren sitelerin başında gelmektedir.

Online otobüs bileti uygulaması hem firmaları hem de yolcuları memnun eden bir uygulama olarak görünmektedir.

Peki, ebilet almak ile gerçek bilet arasında fark var mı? İnanın haklı olarak bu soruyu yönelten birçok insanımız vardır. İnsanlarımızın bir kısmı hala teknolojinin zararlı olduğuna inanmakla birlikte internet üzerinde alışverişin güvenli olmadığına programlanmış durumdalar. Bu önyargıyı her ne kadar yıkmak zor olsa da yeri geldiğince insanlarımızı bilgilendirmek gerekiyor.

Firmalar arası rekabetin her yönden iyi olduğunu söylemiştik. Haksız rekabet olmadığı sürece firmalar arası rekabet bu sektörü engellenemez boyutta büyümeye yönlendirmektedir. Bir firmanın sektöre kazandırdığı bir değeri diğer firma geliştirerek insanların önüne sunmakta diğer firmalarda gelişen bu adımları takip edip ona göre gelişme süreci içerisine girmektedirler. Bunun sonucunda da sektör en az teknoloji sektörü kadar hızlı ilerleme süreci içerisine girmektedir. İşte online otobüs bileti uygulaması da bu anlattıklarımın bir tezahürü olarak karşımıza çıkmaktadır.

Bu firmalardan bir kısmı zaten adı duyulmuş ve sektöre öncülük eden firmalardır. Geri kalan kısmı ise piyasada tutunma çabası içerisinde olan yerel taşımacılık yaptığını söyleyebileceğimiz firmalardır. Bu firmaların bir kısmı ya batmış ya da batmaya yakın olan firmalardır

Popüler Otobüs Seferleri

obilet.com'daki En Ucuz Otobüs Biletleri