Billetes de Autobús a Tomarza

Información Sobre Tomarza

POBLACIÓN 23,347
ZONA TERRESTRE 1,405 km²
CIUDAD Kayseri
CÓDIGO TELEFÓNICO 0 352
CÓDIGO DE MATRÍCULA 38
NÚMERO DE TERMINALES DE AUTOBUSES 1

Cosas Que Debe Saber Después de Comprar el Billete de Autobús De Tomarza

İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan Kayseri, 16 ilçeye ev sahipliği yapıyor. Bu ilçelerden biri de Tomarza olarak biliniyor. Tomarza ilçe sınırları içerisinde 54 tane mahalle var. Tomarza ile Kayseri arası yaklaşık 55 km. Tomarza’nın rakımı 1.397 metre. Buna bağlı olarak ilçede karasal iklim görülüyor.

Tomarza otobüs bileti aldıktan sonra ilk olarak ilçenin otogarına ulaşıyorsunuz. Tomarza Otogarı’ndan Kayseri il merkezine ulaşabilmek için S.S. Tomarza Birlik Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi’ni ya da Kayseri Belediye Otobüsleri’ni tercih edebilirsiniz. Tomarza otobüs firmaları kapsamında ise İnci Turizm, RH Turizm ve Süha Turizm öne çıkıyor.

Tomarza’da Gezilecek Yerler

Tomarza oldukça eski bir yerleşim yeri. Tomarza’nın eski bir yerleşim yeri olduğunu tarihinden ve Kayseri’deki müzelerde sergilenen tarihi eserlerden anlayabiliyoruz. Tomarza’da gezebileceğiniz yerlerden bazıları şu şekilde sıralanıyor:

  • Tomarza Kilisesi: İlçeye bağlı Cumhuriyet Mahallesi Çarşısı içerisinde yer alıyor. 19. yüzyılların sonlarına doğru yapıldığı biliniyor. Yuvarlak kemerlerden oluşan yapı, üç nefe ayrılıyor.
  • Gülbaba Türbesi: Kıbrıs Harekatı’na katılan Gülbaba’nın savaş sırasında askerlere su dağıttığı söyleniyor. Gülbaba’nın mezarı bulunduktan sonra o alana bir türbe yaptırılıyor. Tomarza otobüs seferleri kullanılarak türbeye kolay bir şekilde ziyaret gerçekleştirmek mümkün.
  • Saray Harabeleri: İlçenin Saraycık mevkiinde yer alıyor. Saray Harabeleri’nden sadece taş direklerin günümüze kadar ulaştığı gözlemleniyor.

Tomarza’da Ne Yenir?

Tomarza otobüs bileti satın aldıktan sonra ilçede yiyebileceğiniz pek çok farklı yöresel yemek bulunuyor. Tomarza’da tüketebileceğiniz eşsiz lezzetlerden bazıları şu şekilde sıralanıyor:

  • Çemenli Ekmek: Doyurucu olan ve neredeyse her öğün yenilen çemenli ekmek, Kayseri ve Tomarza’nın eşsiz lezzetleri arasında yer alıyor. Özellikle kahvaltıların vazgeçilmezi olan çemenli ekmek, doyurucu ve lezzetli olmasıyla sık sık tercih ediliyor.
  • Yağlama: Kat kat hamur ve hamurların arasında lezzetli bir sosla damaklarda harika bir tat bırakan yağlamanın mutlaka tadılması öneriliyor.

Tomarza’da Nerede Kalınır?

Tomarza ilçe sınırları içerisinde kalabileceğiniz otel ve apart oteller bulunuyor. Daha fazla seçenek için komşu ilçeleri ve Kayseri şehir merkezini de değerlendirebilirsiniz. Çünkü Tomarza ile şehir merkezi ve komşu ilçeler arasında çeşitli ulaşım seçenekleri bulunuyor. Tomarza otobüs bilet fiyatlarını inceleyebilir, Tomarza otel rezervasyonu imkanlarından faydalanabilirsiniz.

Tomarza’ya kara yolu dışında Kayseri uçak bileti satın alarak hava yolu ile de ulaşım sağlayabilirsiniz. Kayseri uçuşları ile konaklayacağınız otel ya da apart otele kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Estaciones de autobús en Tomarza

Tomarza Otogarı Yavuz Selim, 38900 Tomarza/Kayseri

Transportistas Operativos Basados en Tomarza

bus