İndirimli Otobüs Bileti

İndirimli otobüs biletlerini tek tuşla öğrenip, kolayca satın almak için yukarıdaki O Bileti Bul butonuna tıklamanız yeterli!

Şehirlerarası yolculuk yapacağımız dönemlerde firmaları araştırırız. Genellikle birtakım kriterlere göre firma tercihimiz oluşur ve buna göre o firmadan biletimizi alırız. Bu kriterlerden biri de indirimli otobüs biletidir. Bu kriter hakkında şunu söylemek isterim ki, indirimli otobüs bileti anlayışı firmalar arası rekabete bağlı olarak günümüzde azalmıştır. Tam tersini düşünüyor olabilirsiniz, rekabetin olduğu yerde fiyat düşer bu yüzden indirimli otobüs bileti anlayışı devam etmektedir diyebilirsiniz. Şunu söylemeliyim ki firmalar arası rekabet artık, fiyat olarak değil hizmet ve kalitede rekabet anlayışına doğru bir yol almaktadır. Dolayısıyla firmalar arasında 1-2 TL lik farkları saymazsak, genelde fiyat anlamında bir sabitlik söz konusudur. Rekabet hedefinin hizmet ve kaliteye doğru yöneldiği bu süreçte, indirimli otobüs bileti anlayışı yavaş yavaş etkisini kaybetmektedir.

Bu durumun oluşmasını, sektörün geçmişinin eskiye dayanması ve benzin, mazot fiyatlarının ve işçi ücretlerinin indirimli otobüs bileti uygulamasına pek fırsat vermemesine bağlayabiliriz. Kış aylarında yolcu ve sefer sayısı azalmasından dolayı, firmaların genel olarak indirim yoluna gidip cüzi bir fiyata hizmet sunmasını bir kenara bırakırsak ki bu bir pazarlama stratejisidir, indirimli bilet olayı müşterilerinde beklediği bir olay değildir. Artık müşterilerde benim anlatmak istediğim durumun farkında olup indirimli otobüs bileti yerine kaliteli firma arayışı içerisine girmektedir.

Gerek kalite karşılaştırması gerekse fiyat karşılaştırması yapmanızın en kolay yolu obilet.com'a uğramaktan geçmektedir. Biletlerinizi, fiyat ve kalite yönünden değerlendirme yaptığınız firmalar arasında seçim yaparak çok kolay bir şekilde obilet.com'dan satın alabilmektesiniz.

Sektörün geçmişinin eskiye dayanmasının da indirimli otobüs bileti anlayışının kaybolmasına neden olduğunu söylemiştim. Köklü bir geçmişi olan bu sektörde taşlar yerine oturmuş ve artık rekabet sonucu işi beceremeyen firmalar piyasadan kaybolmuştur ve standart fiyatlar seviyesine ulaşılmıştır.

Her şeye rağmen Kaliteli ve uygun fiyatta yolculuk yapmanız dileğinde bulunuyoruz. Bunun içinde uğramanız gereken adresin obilet.com olduğunu tekrar hatırlatıyor ve firmalar arasındaki fiyat ve kalite farkını kolay bir şekilde görerek bilinçli bir şekilde bilet almanızı temenni ediyoruz.

bus