Billetes de Autobús a Usak

Información Sobre Usak

POBLACIÓN 346.508
ZONA TERRESTRE 5.363 km²
CÓDIGO TELEFÓNICO 0 276
CÓDIGO DE MATRÍCULA 64
NÚMERO DE TERMINALES DE AUTOBUSES 1

Cosas Que Debe Saber Después de Comprar el Billete de Autobús De Usak

Ege’nin farklı yüzlerinden biridir Uşak. Tatil beldelerine benzemez ama onlardan geri kalmayan bir güzelliğe sahiptir. Bu şehre verilen kıymet az olsa da, siz onlardan olmayın ve obilet.com üzerinden Uşak otobüs bileti alarak güzelliklerini keşfedin.

Uşak otobüs seferleri bildiğiniz pek çok firma tarafından sık aralıklarla düzenlenmektedir. Uşak otobüs biletinizi obilet.com üzerinden alırsanız, bu firmaların hepsini görüp fiyat ve özelliklerini birbirleriyle kıyaslayabilirsiniz. Bu da sizin için en uygun olan bileti en ekonomik fiyata almanız demektir.

Uşak’ta nereler gezilir?

Kültürel ve doğa amaçlı seyahat etmeyi sevenlerdenseniz, Uşak’a mutlaka gelmelisiniz.

 

Önemli arkeolojik kalıntıların sergilendiği Uşak Arkeoloji Müzesi ile şehrin kültürünü tanıtan Uşak Atatürk ve Etnografya Müzesi’ne gitmelisiniz.

Ev sahipliği yaptığı Blaundus Antik Kenti ve Banaz Akmonia Antik Kenti gibi ören yerlerini gezebilirsiniz.

Doğal güzelliğiyle sizi etkileyecek olan Evrenli Doğal Parkı, Ilıcak Subaşı Parkı, Ulubey Kanyonu, Göğem Göleti, Takmak Göleti ve Karaağaç Göleti gibi yerlere gidip yürüyüş yapabilir ve doğanın tadını çıkarabilirsiniz.

Uşak Bedesteni’ne gidip aklınıza gelecek her türlü yöresel ürünü alabilirsiniz. Lışveriş yapmak istemeseniz de, burayı gezmek keyifli gelecektir.

Aybek Mahallesi, Karaağaç Mahallesi, Kurtuluş Mahallesi ve Işık Mahallesi’nde bulunan Tarihi Uşak Evleri’ni görmelisiniz.

Gezmenin ve keşfetmenin yanı sıra, tatilinize şifalı dokunuşlar yapmak isterseniz, şehrin kaplıcalarına da gidebilirsiniz. Aksaz Kaplıcası, Örencik Kaplıcası ve Hamamboğazı Kaplıcaları en meşhur termal alanlarıdır.

Uşak’ta ne yenir?

Ege mutfağı ürünlerini bol bol tatmanın yanı sıra, pek çok yöresel lezzeti deneyebilirsiniz.

Alacatene, pirinç köftesi, tarhana çorbası, et basma, çömlek eti, tas kapama, ciğerli bulgur, Arap aşı, keşkek ve haşhaş sürtmesi gibi yemekleri en meşhur yöresel lezzetlerdir.

Tatlılarda ise; demir tatlısı, cendere tatlısı, gül peksimeti, köpük helva, tahin helva ve höşmerim mutlaka tadılmalıdır.

Uşak’ta nerede kalınır?

Şehrin merkezinden butik otellerden, büyük otellere kadar uzanan konaklama seçeneği bulunmaktadır.

Kaplıcalara gidip tatilinizi ağırlıklı olarak burada geçirmek isterseniz, etrafında bulunan termal otellerde kalabilirsiniz.

Ege’nin kaplıcalarla ve kültürel yapılarıyla donanmış yüzünü görmek isterseniz, vakit kaybetmeden Uşak otobüs biletinizi obilet.com üzerinden satın almalısınız.

 

Estaciones de autobús en Usak

Uşak Otogarı +902762121351 Kemalöz, 2. Site Sk. No:18, 64200 Uşak Merkez/Uşak
bus