Billetes de Autobús a Gebze

Información Sobre Gebze

POBLACIÓN 350.115
ZONA TERRESTRE 418 km²
CÓDIGO TELEFÓNICO 0 262
CÓDIGO DE MATRÍCULA 41
NÚMERO DE TERMINALES DE AUTOBUSES 1

Cosas Que Debe Saber Después de Comprar el Billete de Autobús De Gebze

Marmara Bölgesi’nin hem sanayi hem de kaçamak bölgesi olan Gebze, Kocaeli’nin kendi halinde küçük ve güzel bir ilçesidir. Küçük olmasına rağmen içerisinde kendini sevdirecek pek çok güzellik barındırmaktadır. Bu güzellikleri görmek ve keyifli bir gezintiye çıkmak için obilet.com üzerinden Gebze otobüs bileti satın alabilirsiniz.

Bilinen pek çok firma tarafından Gebze otobüs seferleri düzenlenmektedir. Obilet.com üzerinden sefer düzenleyen firmaları görebilirsiniz. Aralarında fiyat ve özellik kıyaslamaları yapabilirsiniz. İçlerinden kendinize en uygun ve ekonomik geleni seçerek Gebze otobüs biletinizi online olarak satın alabilirsiniz.

Gebze’de nereler gezilir?

Gebze’de tarihi kalıntılardan, doğal güzelliklere kadar uzanan pek çok gezilecek yer vardır. İlk durağınız, Eskihisar Köyü’nde bulunan Eskihisar Kalesi olabilir. Eskihisar Köyü’nün kendisi de keyifle gezebileceğiniz bir yerdir. Yine Eskihisar Köyü’nde bulunan Osman Hamdi Bey Evi ve Müzesi’ni gezmeniz de tavsiye edilir.

Doğa sporlarını ve piknik yapmayı sevenleri buluşturan Balkayalar’a da mutlaka gitmelisiniz. Burası hem sıcaklardan kaçıp serin bir ortamda piknik yaparak keyif alabileceğiniz bir yerdir, hem de kaya tırmanışı sevenler için ideal bir bölgedir.

Hünkar Çayırı keyifli bir yürüyüş ve piknik yapabileceğiniz alanlardır.

Anibal’ın Mezarı, Eskihisar Amfi Tiyatro, Darıca Kalesi, Demirciler Konağı, Sultan Hamid Camii, Yahya Kaptan Anıt Mezarı, Hünkar Çeşmesi, Çarşı Çeşmesi, Çoban Mustafa Paşa Camii, Çoban Mustafa Paşa Külliyesi gibi tarihi ve önemli yapıları da görülecek yerler listesine eklemelisiniz.

Boğaziçi Hayvanat Bahçesi’ni de gezmeyi ihmal etmeyin.

Gebze’de neler yenir?

Gebze’de her bölge mutfağından lezzetler bulabilirsiniz. Seçenekleri oldukça geniştir ama yöreye özgü denemeniz gereken lezzetler de bulunmaktadır.

İç pilav, yağlı ballı, Değirmendere keki, keşkek, tavşan kapama, kızılcık turşusu, pancar turşusu ve patlıcan turşusu denemeniz gereken yöresel yemeklerdir.

Pişmaniyesinden tadıp, evinize ve sevdiklerinize de almayı unutmayın.

Gebze’de nerede kalınır?

Gebze’de beş yıldızlı otellerden bungalov otellere kadar uzanan pek çok konaklama seçeneği bulunmaktadır. Seyahat amacınız ve tercihinize göre birini seçebilirsiniz.

Özellikle İstanbul’da yaşayanlar için kaçış noktası olan Gebze’ye mutlaka gelin ve görün. Gebze otobüs biletinizi obilet.com üzerinden satın almayı unutmayın.

Estaciones de autobús en Gebze

Gebze Otogarı +902626466501 Barış, TÜBİTAK Gebze Yerleşkesi, 41400 Gebze/Kocaeli

Transportistas Operativos Basados en Gebze

bus