Billetes de Autobús a Cankiri

Información Sobre Cankiri

POBLACIÓN 190.909
ZONA TERRESTRE 7.491 km²
CÓDIGO TELEFÓNICO 0 376
CÓDIGO DE MATRÍCULA 18
NÚMERO DE TERMINALES DE AUTOBUSES 1

Cosas Que Debe Saber Después de Comprar el Billete de Autobús De Cankiri

Çankırı, İç Anadolu’nun en popüler yerlerinden biridir. Kendine has kültürüyle ilgi çeken küçücük bir şehirdir. Çankırı otobüs bileti almak için obilet.com sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Çankırı otobüs seferleri yapan firmaların sayısı oldukça fazladır. Bildiğiniz ve sürekli kullanılan pek çok seyahat firması tarafından sefer düzenlenmektedir. Obilet.com üzerinden bu firmaların hepsini ve özelliklerini detaylarıyla görüntüleyebilirsiniz. Aralarından en ekonomik olan firmayı seçerek Çankırı otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

Çankırı’da nereler gezilir?

Çankırı, tarihi yapıları ve kaplıcalarıyla ilgi çeken bir şehirdir. Küçük sayılacak ir şehir olmasına rağmen gezilecek çok yeri vardır.

Beşdut, İndağı ve Sakaeli kaya mezarları; Karataş, Çarşı ve Kurşunlu hamamları; Çivitçioğlu, Karataş, Kirmanoğlu medreseleri ile Çankırı Kalesi, Çankırı Müzesi ve Tuz Mağarası mutlaka gezilmesi gereken tarihi yapıtlardır.

Cendere Höyüğü ülkenin en tarihi alanlarından biridir. Burayı da gezmeniz tavsiye edilir. Emir Karatekin Bey Türbesi de görülmesi gereken tarihi ve dini bir alandır.

Şifa dolu bir tatil yapmak isterseniz, şehrin termal bölgelerine gidebilirsiniz. Şıhlar Nezle Suyu, Hışıldayık İçmesi, Bozan Hamamı, Bayramören İçmesi, Çavundur Termali ve Acısu Termali gibi termal bölgelere gidebilirsiniz.

Dinlenmek ve doğanın tadını çıkarmak isterseniz, Alpsarı Göleti’ne gidebilirsiniz. Burada piknik yapabilir, yürüyüş yapabilir ve dinlenerek sakin vakit geçirebilirsiniz.

Ilgaz Dağı Kadın Çayırı da kayak yapmayı seven kış turizmi tutkunları için ideal bir yerdir. Burada kayak yaparak keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Melan Çayı üzerindeki Bayramören Tarihi Köprüsü’nde yürüyüş yapabilir, fotoğraf çekebilirsiniz.

Dünyanın en yaşlı meşelerinden biri olan Koca Meşe’yi de görmelisiniz.

Çankırı’da ne yenir?

Çankırı mutfağı hamur işleri ağırlıklıdır. Et tüketimi biraz daha azdır.

Tava çöreği, yazma çöreği, bükme, gözleme, yaren güveci, bütün et, cızlama, tatar böreği, iri hamur, mantı, çullama, tarhana, toyga, şaştıması, zeytinyağlı pırasa dolması, tutmaç, yarma, dene, cümcük gibi yöresel yemek ve çorbalarını denemelisiniz.

Çankırı höşmerimi de meşhur ve oldukça lezzetli bir tatlıdır.

Çankırı’da nerede kalınır?

Her bütçeye uygun otel seçenekleri şehir merkezinde bulunmaktadır.

Termal bölgelere giderseniz, orada bulunan termal otellerde konaklayabilirsiniz.

Kayak merkezine giderseniz, oradaki tesislerde de konaklayabilirsiniz.

Çankırı, İç Anadolu şehirleri arasında görülesi yerlerden biridir. Obilet.com ile Çankırı otobüs biletinizi satın alıp yola çıkabilirsiniz.

Estaciones de autobús en Cankiri

Çankırı Otogarı +903762131217 Abdulhalik Renda, 18200 Çankırı Merkez/Çankırı, Türkiye
bus