Ana menüye ulaşmak için tıklayınız. İçeriğe ulaşmak için tıklayınız.

Bozyazı Otobüs Bileti

O BİLETİ BUL

NÜFUS 26.501

YÜZ ÖLÇÜMÜ 642km2

İLMersin

TELEFON KODU 0 324

PLAKA KODU 33

OTOGAR SAYISI 1

Bozyazı seferleri En Çok Tercih Edilen 2 Firma

Bozyazı Otogarları

Bozyazı Otobüs Terminali

Bozyazı Otobüs Bileti Aldıktan Sonra Bilmeniz Gerekenler

Torosların dibinde konumlanmış, güzel bir Akdeniz kasabası olan Bozyazı, Mersin’dedir. Sakin, sessiz ve güzel bir yerdir. Bu güzelliği görmek isterseniz, Bozyazı otobüs bileti almak için obilet.com üzerinden işlemlerinizi halledebilirsiniz.

Bozyazı otobüs seferleri sadece yerel kökenli firmalar tarafından düzenlenmektedir. Obilet.com üzerinden firmaların hepsini görebilirsiniz. Aralarında fiyat ve özellik karşılaştırmaları yaparak kendinize en uygun olan firmayı seçip Bozyazı otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

Bozyazı’da nereler gezilir?

Bozyazı’da denizin tadını çıkarmalısınız. Su Parkı denilen bölgeye mutlaka ama mutlaka gitmelisiniz.

Tarihi açıdan da görülecek çok yapı bulunmaktadır. Nagidos Kelenderis Antik Kenti’ne gidip orada bulunan sur duvarları, agora, kerpiç yapı ve künk sistemini görmelisiniz.

Bozyazı’nın biraz dışında kalan antik yapılardan Kilise Burnu, Softa Kalesi ve Maraş Tepesi’ni de görülecek yerler listesine ekleyin.

Bunun yanı sıra, bölgede denize girebileceğiniz pek çok alan da bulunmaktadır.

Bozyazı’da ne yenir?

Bozyazı’da yemeniz gereken yöresel lezzetler; keşkek, maş çorbası, gölevez, batırık, tantuni ve heleştir. Yemeklerin dışında, buranın esas yenmesi gereken lezzeti muzdur. Olgunlaşmamış muz yemeniz özellikle tavsiye edilir.

Bozyazı’da nerede kalınır?

Küçük bir yer olan Bozyazı’da konaklama tesisleri de az sayıdadır. Ancak var olanlar her bütçeye ve imkana uygundur.

Bozyazı; tarihi yapıları, deniz ve ormanlarıyla görülmesi gereken bir yerdir. Zor süren bir yolculuk sonunda varacaksınız ama buna değdiğini göreceksiniz. Obilet.com üzerinden otobüs seferlerine bakıp biletinizi satın almalısınız.

Seçiniz
Geçmiş Aramalar