Autobuska karta do Elmali

24/7 Korisnički centar
Sigurno plaćanje
Bez servisnih troškova, besplatno za korišćenje
Više od 25 miliona
korisnika mesečno
Kupite vašu kartu za 2 minuta
Lako otkazivanje

Informacije o Elmali

POPULACIJA 38.515
POVRŠINA ZEMLJE 1.433 km²
Grad/Okrug Antalya
TELEFONSKI KOD 0 242
KOD REGISTARTSKE TABLICE 07
BROJ AUTOBUSKIH TERMINALA 1

Informacije koje je potrebno da znaš nakon kupovine Elmali autobuske karte

 

Antalya’nın ilçesi olan Elmalı, şehir merkezine 114 km mesafede yer alıyor. Tarih boyunca birçok uygarlığa ev sahipliği yapan ilçe, tarihte farklı isimlerle anılmasıyla biliniyor. Elmalı, serin havasıyla da ziyaretçilerin ilgisini çeken ilçeler arasında.

Elmalı otobüs biletiile yolculuk yaptıktan sonra Elmalı Otogarı’na varıyorsunuz. Bu yolculuk için Elmalı otobüs firmalarıseçeneklerinden yararlanabiliyorsunuz. En çok tercih edilen firma Elmalı Birlik Turizm. Otobüs seyahati istemeyen ziyaretçiler Antalya uçak biletiile de yolculuk yapabiliyor. Bu şekilde Antalya Havalimanı’na inerek oradan Elmalı’ya minibüslerle ulaşım sağlanıyor.

 

Elmalı’da Gezilecek Yerler

 

Elmalı otobüs seferleriile yolculuk yaptıktan sonra ilçedeki güzelliklerle karşılaşmak mümkün. Bu yerler şöyle sıralanıyor:

  • Semahöyük Antik Kenti:Antalya’nın en eski yerleşim birimlerinden biri olan Semahöyük Antik Kenti; Bozhöyük ya da Karataş adlarıyla da anılıyor. Antik kent, ilçeye 5 km mesafede yer alıyor. Antik kentteki kazılarda çıkarılan eşyalar da müzelerde sergileniyor. Bu tarihi önemiyle Semahöyük Antik Kenti, çok sayıda yerli ve yabancı turist ağırlıyor.
  • Gilevgi Kalesi:Antalya’nın en eski kalelerinden biri olan Gilevgi Kalesi’nin bazı bölümleri hala ilçede sergileniyor. Kale, ziyaretçilerin tercih ettiği bölgeler arasında.
  • Ömer Paşa Türbesi ve Camisi:Osmanlı döneminde yaşayan Ömer Paşa adına yapılan bu türbe ve cami sanat değeri bakımından önem taşıyor. Süslemelerinde İznik çinileri ve nakışlar kullanılan türbe ve cami, ziyaretçiler tarafından ilgi gören yerler arasında.
  • Elmalı Müzesi:Antik kentlerdeki kazılardan çıkarılanların sergilendiği müze, ilçenin tarihini merak eden ziyaretçilerin uğrak noktaları arasında.
  • Tarihi Elmalı Evleri:Bu evlerin 500 yılı aşkın bir geçmişi bulunuyor. Eski mimari tarzlarda yapılmış olan bu evler, ziyaretçiler tarafından ilgi gören yerler arasında.

 

Elmalı’da Ne Yenir?

 

Antalya uçuşlarıile ya da Elmalı otobüs yolculuğuyla yola çıktıktan sonra ilçeye vardığınızda sizi yöresel lezzetler bekliyor. Bu lezzetleri şöyle sıralamak mümkün:

  • Tarhana Çorbası:Elmalı’nın yöresel dokunuşlar yaptığı tarhana çorbası, bölgenin tercih edilen yöresel tatları arasında yer alıyor. Ziyaretçiler tarafından da ilgi gören tatlar arasında.
  • Erişte:Elmalı’da yöresel olan ev yapımı erişteler meşhur. Elmalı ziyaretçileri bu yöresel lezzeti tatmadan ilçeden dönmüyorlar.
  • Höşmerim:Elmalı’nın yöresel lezzetlerinden biri olan höşmerim, ziyaretçiler tarafından ilgi gören tatlılar arasında yer alıyor.
  • Keçi Sütlü Teke Dondurması:Elmalı’da keçi sütüyle yapılan dondurma meşhur. Ziyaretçiler bu lezzeti tatmadan ilçeden dönmüyor.

 

Elmalı’da Nerede Kalınır?

 

Elmalı hem yerli hem de yabancı turistlerin ziyaret ettiği ilçeler arasında yer alıyor. Bundan dolayı ilçede çok sayıda konaklama seçeneği bulunuyor. Elmalı’da çok sayıda apart otel seçenekleri var. Bunun dışında butik oteller de konaklama seçenekleri arasında. Farklı olarak ise Elmalı’nın meşhur tarihi evleri konseptinde taş evlerden oluşan konaklama seçenekleri de bulunuyor. Siz de Elmalı otobüs bilet fiyatlarıseçeneklerini ya da uçak biletleri seçeneklerini değerlendirip seyahat ettikten sonra ilçede konaklayabiliyorsunuz.

 

Autobuske stanice u Elmali

Elmalı Otogarı Yeni, Elmalı Otogarı, 07716 Elmalı/Antalya
bus