Zboruri ieftine catre Coreea de Sud

Companii aeriene care zboară către Coreea de Sud

Informații despre Coreea de Sud

COD TELEFON 0 82
POPULAȚIA 51.250.000

Aeroporturi populare în Coreea de Sud

Aeroport Telefon Distanța pana în Centrul Orașului Mijloc de transport
Ulsan Aeroport 0 km Taxi, Autobuz
Gimpo Aeroport
Incheon Aeroport
Gimhae Aeroport 0 km Taxi, Autobuz
Pohang Aeroport 0 km Taxi, Autobuz
Muan Aeroport 0 km Taxi, Autobuz
Yeosu Aeroport 0 km Taxi, Autobuz
Gwangju Aeroport 0 km Taxi, Autobuz
Sokcho Aeroport 0 km Taxi, Autobuz
Gangneung Aeroport 0 km Taxi, Autobuz
Jeju Aeroport 0 km Taxi, Autobuz
Seoul Ab Aeroport 0 km Taxi, Autobuz
Osan Ab Aeroport 0 km Taxi, Autobuz
Daegu Ab Aeroport 0 km Taxi, Autobuz
Yecheon Aeroport 0 km Taxi, Autobuz
Cheongju Aeroport 0 km Taxi, Autobuz
Sacheon Air Base Aeroport 0 km Taxi, Autobuz
Wonju Aeroport 0 km Taxi, Autobuz
Mokpo Aeroport 0 km Taxi, Autobuz
Kunsan Air Base Aeroport 0 km Taxi, Autobuz
Yangyang Aeroport 0 km Taxi, Autobuz
Seogwipo Heliport Aeroport 0 km Taxi, Autobuz
Chuja Heliport Aeroport 0 km Taxi, Autobuz
Suwon Aeroport 0 km Taxi, Autobuz

Ce trebuie să știți despre Coreea de Sud

Kore Yarımadası kuzey ile güney arasında bölünmüş ve Kore'yi dünyadaki tek bölünmüş ülke haline getirmiştir. 4 farklı mevsimin görüldüğü Kore'de her mevsimde benzersiz ve güzel manzaralar vardır. İlkbaharda kiraz çiçeği, forsythia (altın çanağı), açalya ve diğer pek çok çiçeğin açtığı bir mevsim ve yaz ayları ise oldukça sıcak geçiyor. Kışın karlarla kaplı olan ülke sonbaharda ise daha çok maceraperestleri cezbediyor. Güney Kore'nin başkenti ve en gelişmiş kenti Seul. Güney Kore ekonomisinin temelini, gemi, otomobil, cep telefonu, bilgisayar, televizyon ve diğer elektroniklerin ihracatı oluşturuyor. Güney Kore, ihracat odaklı stratejisi sayesinde hızlı bir ekonomik büyüme sağladı. Bugün Güney Kore, dünyanın en büyük 15. ekonomisine sahip ülkesi olma unvanını taşıyor. 51 milyonu geçkin nüfusu olan Güney Kore’nin resmi dili Korece ve bu dil, Türkçe ve Moğolcayı da içeren Ural ailesine ait. Korece, Çinceden türetilen birçok kelimeyi içeriyor olmasına rağmen esasında yapısal olarak bu iki dil birbirinden çok farklı. Korece dilsel olarak Japoncaya daha yakın bir dil olarak görülüyor. Güney Kore’nin %70'inden fazlası dağlık ve doğu bölgeler engebeli dağ sıraları ve derin vadilerden oluşuyor. Güney Kore’yi ziyaret eden birçok yerli ve yabancı turist bu dağların eteklerinde yürüyüş yapmanın tadını çıkarıyor. Büyük nehirlerin ve ormanların çoğuysa ülkenin batısında konumlanıyor. Pirinç, Kore mutfağının en temel unsuru ve neredeyse tüm yemeklerde bulunuyor. Geleneksel Güney Kore yemeklerinden en ünlüsü olan Kimchi, baharatlarla (sarımsak, kırmızı biber ve zencefil) fermente edilmiş çeşitli sebzeleri (lahana ve turp) içeriyor. Güney Kore’nin en popüler ve nüfusu yoğun olan şehirleri, başkent Seul, Busan, Incheon, Daegu, Daejeon, Gwangiu, Ulsan ve Suwon. Güney Kore’de gezilecek başlıca yerler, Gyeongbokgung, Namiseom, N Seul Kalesi, Everland, Myeong-dong, Seoraksan, Lotte World, Namsan, Bulguksa, Gwanghwamun, Deoksugung, Yongdusan Park, Taejongdae, Kore Ulusal Müzesi, Jirisan ve Hahoe.

Güney Kore uçak biletinizi almak için öncelikle hava yolu firmalarından birini seçerek aktarmalı mı yoksa aktarmasız mı uçacağınıza karar vermelisiniz. Güney Kore’nin en işlek havalimanı ve 2016 senesinin istatistiklerine göre 60 milyona yakın yolcuya taşımacılık hizmeti vermiş olan Incheon Uluslararası Havalimanı’na Türk Hava Yolları’nın İstanbul Atatürk Havalimanı çıkışlı direkt seferleri bulunuyor. Ayrıca Asiana Airlines ya da Korean Air’den Güney Kore uçak biletinizi alarak da İstanbul’dan aktarmasız uçabilirsiniz. Bir diğer seçenek de yabancı hava yolu firmalarından birini tercih etmek ve başka bir ülke üzerinden aktarma yaparak çok daha ucuza seyahat etmek. Buna ek olarak, Gimpo Havalimanı, (Seul), Jeju Havalimanı (Jeju), Gimhae Havalimanı (Cheongju, Daejon) ve Daegu Havalimanı gibi birden çok alternatifinizin olduğunu hatırlatalım.

Güney Kore uçak biletinizi en uygun fiyata bulmanın tek yolu, tüm hava yolu firmalarının sizin aradığınız gün ve saate uygun sunduğu fiyatları karşılaştırmak. Bunu da ayrı ayrı sitelerden yapmak oldukça güç olduğundan oBilet’in sunduğu imkanlardan faydalanabilirsiniz. Türk vatandaşları Güney Kore seyahatleri için herhangi bir vize uygulamasına tabi değildir.

flight