Zboruri ieftine catre Polonia

Companii aeriene care zboară către Polonia

Informații despre Polonia

COD TELEFON 0 48
POPULAȚIA 37.950.000

Aeroporturi populare în Polonia

Aeroport Telefon Distanța pana în Centrul Orașului Mijloc de transport
Okecie Aeroport
Warsaw Modlin Aeroport
Jasionka Aeroport 0 km Taxi, Autobuz
RADOM Aeroport 0 km Taxi, Autobuz
Lublin Aeroport 0 km Taxi, Autobuz
Babimost Aeroport 0 km Taxi, Autobuz
Strachowice Aeroport 0 km Taxi, Autobuz
Goleniow Aeroport 0 km Taxi, Autobuz
Redzikowo Aeroport 0 km Taxi, Autobuz
Lawica Aeroport 0 km Taxi, Autobuz
Lodz Wladyslaw Reymont Aeroport 0 km Taxi, Autobuz
Balice Aeroport
Koszalin - Zegrze Pomorskie Aeroport 0 km Taxi, Autobuz
Pyrzowice Aeroport 0 km Taxi, Autobuz
Lech Walesa Aeroport 0 km Taxi, Autobuz
Bydgoszcz Ignacy Jan Paderewski Aeroport 0 km Taxi, Autobuz
Gdynia Aeroport 0 km Taxi, Autobuz
RUDNIKI Aeroport 0 km Taxi, Autobuz
Elblag Aeroport 0 km Taxi, Autobuz
Olsztyn Aeroport 0 km Taxi, Autobuz
Mazury Aeroport 0 km Taxi, Autobuz

Ce trebuie să știți despre Polonia

Belarus, Çek Cumhuriyeti, Almanya, Litvanya, Rusya, Slovakya ve Ukrayna ile sınırlarını paylaşan Polonya, toplamda 313 bin metrekarelik bir alanı kapsıyor. Polonya, Almanya'nın doğusunda, Orta Avrupa'da bulunuyor. Baltık Denizi boyunca uzanan ve günümüzde endüstri ve hizmet sektörü üzerine yoğunlaşan büyümekte bir ekonomiye sahip Polonya’ya ilk yerleşenler, 7. ve 8. yüzyıllarda Güney Avrupa'dan gelen Polanilerdi. Polonya topografyasının çoğunu düzlükler ve çok sayıda nehir oluşturuyor; Polonya’daki nehirlerden büyüğü ise Vistula. Polonya'nın kuzey kesimi daha farklı yer şekillerine sahip. Ülkenin kuzey bölgesinde daha çok göl ve tepelik alanlar var. Polonya'nın ikliminden bahsedecek olursak, kışların ılıman, yazların ise hafif ve yağışlı olduğunu söyleyebiliriz. Polonya'nın başkenti Varşova’da ocak ayında termometreler 0 santigrat derece iken, temmuz ayında ortalama 23,8 °C’yi gösteriyor. Polonya kültürü, ülke konumunun Avrupa'nın kültürel anlamda birbirinden çok farklı bölgelerinin birleştiği yerde olması durumundan oldukça etkilenmiş durumda. Ortaçağda Polonya şehirleri büyüme ve gelişme kaydettikçe ülkenin gıda pazarları da gelişti ve Polonya mutfağı haliyle diğer ülkelerin mutfaklarından etkilenmeye başladı. O zamandan beri votka Polonya’nın popüler bir alkollü içecek haline geldi. Polonya ayrıca Avrupa'daki büyük bira üreticilerinden biri. Alkolsüz içeceklerden şeker ve baharat eklenip veya eklenmeden bir ya da daha fazla meyve çeşidinin kaynatılarak yapıldığı yerli bir içecek olan “Kompot” ise oldukça lezzetli. Polonya yemeklerinin başında kie?basa (bir çeşit sucuk), pierogi (köfte), pyzy (etle doldurulmuş hamur topları), kopytka (patatesli hamur köftesi), go??bki (et ve pirinç dolgulu lahana sarması), bigos (haşlanmış lahana ve et) vb. geliyor. Ayrıca rosó?, flaki ve zupa ogórkowa gibi çeşitli çorba çeşitleri de Polonya mutfağının önemli bir parçası. Polonya’da gezilecek başlıca yerler, Tatra Dağları, Wawel Kalesi, Ojcow Milli Parkı, Pieniny Milli Parkı, Malbork Kalesi, Lazienki Parkı, Morskie Oko, Wieliczka Tuz Madeni, Kasprowy Wierch, Snezka, Kraliyet Şatosu, Krakow Ana Meydan, Kültür ve Bilim Sarayı, Varşova Eski Kent, Dunajec, Beskids, Ksiaz, Wilanow Sarayı, Giewont ve Podhale.

Polonya’nın işlek 3 havalimanı, başkent Varşova’daki Chopin Havalimanı, Krakow’daki Krakow Havalimanı ve Gdansk şehrindeki Lech Walesa Havalimanı. Polonya uçak bileti satın alarak bu üç havalimanına da Türkiye’nin İzmir, Antalya, İstanbul, Bodrum kentlerinden aktarmasız olarak ulaşmanız mümkün. Ayrıca Katowice, Varşova Modlin, Wroclaw ve Poznan Havalimanı çıkışlı olan yabancı hava yolu şirketlerinin de uçuş seferlerine göz atabilirsiniz.

Polonya uçak bileti fiyat araştırması yaparken gideceğiniz havalimanına direkt uçuş olup olmadığını, uygun uçuş seferi saati ve gününü ve daha birçok bilgiyi oBilet sayesinde hızlı bir şekilde aratarak online satın alma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Polonya uçak biletinizi ucuza almak isterseniz, diğer Avrupa şehirleri üzerinden aktarma ile gerçekleşen uçuş seferlerinden birini tercih edebilirsiniz.

flight