Zboruri ieftine catre Moldova

Companii aeriene care zboară către Moldova

Informații despre Moldova

COD TELEFON 0 373
POPULAȚIA 3.352.000

Aeroporturi populare în Moldova

Aeroport Telefon Distanța pana în Centrul Orașului Mijloc de transport
Chisinau Aeroport

Ce trebuie să știți despre Moldova

Güneydoğu Avrupa'da yer alan Moldova, batıda Romanya, kuzey, doğu ve güneyde Ukrayna ile sınırlarını paylaşan küçük bir ülke. Romanya ve Ukrayna arasında yaklaşık 34 bin kilometrekarelik bir alanı kapsayan Moldova Cumhuriyeti, aynı zamanda güneyde Gagavuzya Özerk Bölgesi'ni ve doğuda Transdinyester bölgesini de içeriyor. Başkenti Kişinev, ülkenin tam merkezinde ve 740.000 nüfusa sahip. Kişinev, 19. yüzyılda Rusya’nın bir eyaleti olan Besarabya'nın başkentiydi. Avrupa'nın en yeşil kenti olma unvanına sahip Kişinev, ayrıca ülkenin en güzel şarap bağlarının olduğu şehir olarak da biliniyor. Moldova'nın eşsiz tabiat rezervleri, müzeleri, manastırları, tarifi olmayan doğa manzaraları, şarap rotaları ve tarihi mekânları çok sayıda turisti cezbediyor. Moldova’da birkaç günlük bir gezi planlıyorsanız eğer bu yerleri mutlaka gezmenizi öneriyoruz: Triumphal arch, Valea Morilor Park, Moldova Ulusal Tarih Müzesi, Capriana Manastırı, Nativity Katedrali, Chişinau Water Tower, Padurea Domneasca, Bender Kalesi, Curchi Manastırı, Cricova, Gül Vadisi ve Parcul Dendrariu. Moldova Cumhuriyeti, Alexandr Pushkin Müzesi, Etnografya ve Doğa Tarihi Müzesi, Moldova Ulusal Arkeoloji ve Tarih Müzesi ve diğerleri ile toplamda 87 müzeye sahip. Moldova’nın kültürel ve turistik anlamda en popüler şehirleri arasında başkent Kişinev, Tiraspol, Bender, Ribnita, Komrat, Orhei, Soroca, Cahul, Ungheni, Edinet, Hinceşti, Straşeni, Çadır Lunga, Dubasari, Cimişlia, Taraclia, Cricova, Glodeni ve Rişcani bulunuyor. Kuzeyden güneye, doğudan batıya Moldova, köklü geçmişi, efsaneleri, gelenekleri ile büyüleyen, birbirinden güzel şehirler ve kasabalara ev sahipliği yapan eşsiz bir ülke.

Moldova uçak biletinizle Balti Uluslararası Havalimanı, Cahul Havalimanı, Chadyr Lunga Havalimanı, Kişinev Havalimanı ya da Marculeşti Havalimanı’na gidebilirsiniz. Moldova’nın Balti kentinden 15 km uzaklıkta yer alan Balti Havalimanı’nın yanı sıra başkent Kişinev’in 13 km güneydoğusunda konumlanan Kişinev Uluslararası Havalimanı’nı da tercih edebilirsiniz. Kişinev Havalimanı’na uçuşu olan diğer hava yolu firmalarından bazıları, İstanbul, Antalya ve Bodrum’dan aktarmasız seferi bulunan Air Moldova, Austrian Airlines, FlyOne, Aeroflot, Wizz Air, Tandem Aero, LOT Polish Airlines, Lufthansa vb. Bir diğer seçenek de Marculeşti, Cahul gibi diğer havalimanlarına seferi olan uçuşları tercih ederek Moldova’ya aktarmalı yolculuk yapmak.

Kişinev Havalimanı’na direkt uçuş seferleri bulunan Türk Hava Yolları ve AtlasGlobal ile İstanbul Atatürk ya da Antalya Havalimanı çıkışlı Moldova uçak biletinizi en uygun fiyata bulmak için oBilet ile hızlı bir şekilde karşılaştırma yapabilirsiniz. Moldova uçak biletinizi ucuza almak için mutlaka seyahatinizi önceden planlamalı ve yerli/yabancı hava yolu firmalarının güncel kampanyalarını takip etmelisiniz.

Destinația preferată 1 a utilizatorilor obilet

flight