Billetes de Avión Baratos Malasia

Empresas Aéreas que Vuelan a Malasia

Información Sobre Malasia

CÓDIGO TELEFÓNICO 0 60
POBLACIÓN 31.190.000

Aeropuertos populares en Malasia

Aeropuerto Teléfono Distancia Al Centro De La Ciudad Transporte
Aeropuerto Sultán Ismail 0 km Taxi, Autobús
Aeropuerto de Kota-Kinabalu 0 km Taxi, Autobús
Aeropuerto Sultán Azlan Shah 0 km Taxi, Autobús
Aeropuerto Sultán Mahmud 0 km Taxi, Autobús
Aeropuerto de Malaca 0 km Taxi, Autobús
Aeropuerto de Kuala Lumpur
Aeropuerto Subang-Sultan Abdul Aziz Shah 0 km Taxi, Autobús
Aeropuerto de Kuantan 0 km Taxi, Autobús
Aeropuerto de Kuching 0 km Taxi, Autobús
Aeropuerto Sultán Abdul Halim 0 km Taxi, Autobús
Aeropuerto de Bintulu 0 km Taxi, Autobús
Aeropuerto Limbang 0 km Taxi, Autobús
Aeropuerto Marudi 0 km Taxi, Autobús
Aeropuerto de Mirí 0 km Taxi, Autobús
Aeropuerto de Sibu 0 km Taxi, Autobús
Aeropuerto de Lahad Datu 0 km Taxi, Autobús
Aeropuerto de Labuán 0 km Taxi, Autobús
Aeropuerto de Tawau 0 km Taxi, Autobús
Aeropuerto Sultán Ismail Petra 0 km Taxi, Autobús
Aeropuerto de Kerteh 0 km Taxi, Autobús
Aeropuerto de Langkawi 0 km Taxi, Autobús
Aeropuerto de Penang 0 km Taxi, Autobús
Aeropuerto Pulau Tioman 0 km Taxi, Autobús
Aeropuerto de Redang 0 km Taxi, Autobús
Aeropuerto de Sandakan 0 km Taxi, Autobús
Aeropuerto de Belaga 0 km Taxi, Autobús
Aeropuerto de Long Lellang 0 km Taxi, Autobús
Aeropuerto de Long Seridan 0 km Taxi, Autobús
Aeropuerto de Mukah 0 km Taxi, Autobús
Aeropuerto de Bakallan 0 km Taxi, Autobús
Aeropuerto de Lawas 0 km Taxi, Autobús
Aeropuerto de Bario 0 km Taxi, Autobús
Aeropuerto de Tomanggong 0 km Taxi, Autobús
Aeropuerto de Kudat 0 km Taxi, Autobús
Aeropuerto de Pulau Pangkor 0 km Taxi, Autobús
Aeropuerto de Tanjung Manis 0 km Taxi, Autobús
Aeropuerto de Long Akah 0 km Taxi, Autobús
Estación de tren Sentral Aeropuerto 0 km Taxi, Autobús
Aeropuerto de Long Banga 0 km Taxi, Autobús
Aeropuerto de Mulu 0 km Taxi, Autobús

Lo que Necesitas Saber Sobre Malasia

Resmi adıyla Malezya Devleti, Güneydoğu Asya’nın en otantik ülkelerinden biri. Toplamda 13 eyaleti olan ülke “seçmece krallık” ile yönetiliyor. 28 milyonu geçkin nüfusu olan Malezya’da çoğunlukla Malay olmak üzere Çinliler, Hintler ve diğer milletlerden insanlar yaşıyor. Nüfusun %80’inden fazlası Batı Malezya’da ve kalan 5,5 milyon kişiyse Doğu Malezya’da yaşıyor. Bunun yanı sıra Malezya Yarımadası (Batı Malezya), Malezya Borno’ya (Doğu Malezya) göre çok daha fazla ziyaretçinin ilgisini çekiyor. Malezya’da Malayca dışında konuşulan diğer diller, Chavacano, Kantonca, Fuzhou, Iban, , Tayca, Mandarin, ve Tamil. Ülkede gerçekleşen en ünlü festivaller, Wesak Günü, Dragon Tekne Festivali, Çin Yeni Yılı, Su Festivali ve Bağımsızlık Günü. Ülkede yer alan en bilindik ada ve adacıklar, Penang, Betruit, Langkawi, Banggi ve Labuan. Titiwangsa Dağları’nın sunduğu nefes kesen manzaralar, tropik ormanlar, kuzeyden güneye doğru uzanan sahil şeritleri ve doğal güzellikleri ise kesinlikle görülmeye değer. Malezya’nın zirve noktası 4095 metre ile Kinabalu’daki Crocker Dağları. Nehir turları yapabileceğiniz en güzel Malezya nehirleri ise şöyle: Pahang Nehri, Kinabatangan Nehri ve Rajang Nehri. 329.847 kilometrekarelik bir alanı kaplayan Malezya, kuzeyinde Uzakdoğu’nun en turistik ülkesi olan Tayland ve güneyinde ise Asya’nın en gelişmiş yerlerinden biri olan Singapur ile sınırlarını paylaşıyor. Dört mevsim ziyaret edilebilir bir ülke olan Malezya’nın iklimi sıcak ve nemli olarak adlandırılabilir.

Malezya gezinize başkent Kuala Lumpur’dan başlayabilirsiniz. Malezya’da mutlaka görmeniz gereken yerler, Petranos İkiz Kuleleri, Batu Mağaraları, Legoland Malaysia Resort, Kinebalu Milli Parkı, Gugung Mulu Milli Parkı, National Mosque of Malaysia, Merdeke Meydanı, Kinabalu Dağı, Kuala Lumpur Kuş Parkı, Kek Lok Si, Putra Camii, Langkawi Sky Bridge, Sunway Lagoon, Aquaria KLCC, KLCC Park, Langkawi Teleferiği, Sultan Abdulsamet Binası, Thean Hou Tapınağı, Khoo Kongsi, Stadthuys, Gurney Drive, Berjaya Times Square, Pangkor Island, Redang ve Perhentian Adaları. Malezya tatilinizde dağ tırmanışı, rafting, avcılık, golf, dalış, nehir safarisi, kuş gözlemciliği, yamaç paraşütü vb. aktiviteler yapabilirsiniz.

Malezya’nın ana havalimanı başkent Kuala Lumpur’da yer alan Kuala Lumpur Uluslararası Havalimanı. Malezya’nın diğer işlek havalimanları ise şöyle: Subang Havalimanı, Malacca Havalimanı, Pangkor Havalimanı, Langkawi Havalimanı, Penang Havalimanı ve Senai Havalimanı. Kuala Lumpur Uluslararası Havalimanı’na direkt uçuş seferleri düzenleyen hava yolu firmalarından bazıları, Türk Hava Yolları, Vietnam Airlines, Malindo Air, Malaysia Airlines, KLM, Etihad Airways, Air Asia, Air Asia X vb. Malezya uçak biletinizi Kuala Lumpur varışlı almak ve hiç aktarma yapmamak istiyorsanız, Türk Hava Yolları’nın İstanbul Atatürk Havalimanı kalkışlı uçuş seferlerine göz gezdirebilirsiniz.

Malezya uçak biletinizi aktarmalı alarak daha ekonomik bir seyahat de planlayabilirsiniz. Taipei, Bağdat, Cidde, Manila, Dhaka, Koh Samui, Almatı gibi şehirler üzerinden aktarma yaparak Malezya’ya ulaşabilirsiniz. oBilet ile tüm hava yolu firmalarının Malezya uçuşlarını görebilir ve online bilet satın alabilirsiniz.

flight