Ucuz Washington, D.C. Uçak Bileti

7/24 Müşteri Hizmetleri
Güvenli Ödeme
Ayda 16 Milyondan
Fazla Ziyaretçi
2 Dakikada Biletini Al

Washington, D.C. Uçuşu Olan Havayolu Firmaları

Washington, D.C. Hakkında Bilgi

TELEFON KODU 0 1
NÜFUS 6.097.684

Washington, D.C. Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Ronald Reagan Washington Natl Havalimanı

Washington, D.C. Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Amerika Birleşik Devletleri’nin başkenti olan Washington DC kendi başına bir eyalet değildir ve hiçbir eyaletin sınırları içinde yer almaz. Doğrudan federal devlete bağlıdır. DC harflerinin açılımı ise "District of Columbia" yani Kolumbiya Bölgesi'dir. Beyaz Saray, ABD Kongresi, ABD Yüksek Mahkemesi, Dünya ülkelerinin büyükelçilikleri, kabine sekreterlikleri (bakanlıklar) gibi Amerika Birleşik Devletleri’ne ait bütün federal kurumlar buradadır. İlkbahar ve sonbahar aylarının sıcak geçtiği kentte kış aylarında ortalama 40 cm kar yağışı olmaktadır. Yaz aylarında sıcak hava ve nemli hava sebebiyle fırtınalar ve kasırgalar gözlenebilir. Amerikan Kongre Binası, Reflecting Pool, Jefferson Memorial, Lincoln Anıtı ve Washington Anıtı gibi şehrin simgelerine ev sahipliği yapması nedeniyle National Mall and Memorial Park Washington gezinizin ilk durağı olabilir. Amerika Birleşik Devleti başkanlarının ikamet ettiği Beyaz Saray (White House), Ulusal Hava ve Uzay Müzesi, Washington Ulusal Katedrali, Georgetown, Smithsonian Enstitüsü, II. Dünya Savaşı Ulusal Anıtı, Amerikan Ulusal Tarih Müzesi, National Zoological Park, Amerikan Doğa Tarihi Müzesi, United States Botanic Garden Washington DC’de gezilecek yerlerdir.

Eskiden Washington Ulusal Havalimanı olarak bilinen Ronald Reagan Washington Ulusal Havalimanı Washington şehir merkezine en yakın havalimanıdır. Air Canada, United Havayolları, Delta Air Lines, Air France, American Havayolları, British Airways vb. firmalardan alacağınız Washington uçak bileti ile İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan Washington’a seyahat edebilirsiniz. Washington’ın 42 km batısında yer alan bir diğer havalimanı ise Washington Dulles Uluslararası Havalimanı’dır. United Havayolları, Air Canada, Türk Hava Yolları, Lufthansa, Emirates ve daha birçok firmasıyla Washington Dulles Uluslararası Havalimanı’na ulaşabilirsiniz. Baltimore–Washington Uluslararası Havalimanı ise Washington şehir merkezinin 51 km kuzeyinde bulunmaktadır ve şehir merkezine en uzakta kalan havalimanıdır. Yine United Havayolları, Air Canada, Lufthansa, American Havayolları gibi firmalarla Baltimore–Washington Uluslararası Havalimanı’na seyahat edebilirsiniz. Washington havalimanları ve Washington uçak biletleri için oBilet.com adresini inceleyebilirsiniz.

Eyalet sistemi içinde bulunmayan ve direkt federale bağlı bulunmasıyla çeşitli ayrıcalıklara sahip olan Washington DC hem tüm Amerikan siyaset sisteminin merkezi oluşuyla hem de ücretsiz gezebileceğiniz müzeleriyle sizleri bekliyor. En ucuz Washington DC uçak biletini bulmak için oBilet.com adresini ziyaret edebilir veya oBilet telefon uygulamalarını kullanabilirsiniz.