Ucuz Tel Aviv Uçak Bileti

7/24 Müşteri Hizmetleri
Güvenli Ödeme
Ayda 16 Milyondan
Fazla Ziyaretçi
2 Dakikada Biletini Al

Tel Aviv Uçuşu Olan Havayolu Firmaları

Tel Aviv Hakkında Bilgi

Tel Aviv Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Ben Gurion Havalimanı
Sde Dov Havalimanı

Tel Aviv Hakkında Bilmeniz Gerekenler

İsrail’in en büyük 2. kenti olan Tel Aviv ya da bir diğer bilinen adıyla Tel Aviv-Yafa, aynı zamanda ülkenin en çok ziyaret edilen turistik şehirlerinden biri olma unvanına sahip. Tel Aviv’de başlıca gezilecek yerler, İsrail National Trail, Tel Aviv Sanat Müzesi, Ramat Gan Safari, Jaffa Port, Azrieli Merkezi, Beth Hatefutsoth, Eretz İsrail Müzesi, Tel Aviv Port Alışveriş Merkezi, Palmach Müzesi, Bağımsızlık Müzesi, Charles Clore Park, Luna Park, Beit Ha’ir, Meir Parkı, Superland, Ilana Goor Museum, Holon Tasarım Müzesi, Rubin Müzesi, Hagana Müzesi vb.

Tel Aviv’in ana havalimanı olan Ben Gurion Uluslararası Havalimanı, Tel Aviv şehir merkezinin yaklaşık 19 km güneydoğusunda konumlanıyor. Adını İsrail’in ilk başbakanı olan David Ben-Gurion’dan alan Ben Gurion Uluslararası Havalimanı, El Al, Israir Airlines, Arkia, Up ve Sun D’Or hava yolu firmalarının da merkez havalimanı. 2016 yılının istatistiklerine göre 1 yıl içerisinde toplam 18 milyondan fazla yolcuya taşımacılık hizmeti vermiş olan Ben Gurion Uluslararası Havalimanı’na direkt uçuş seferleri bulunan hava yolu firmalarından bazıları, Türk Hava Yolları, Pegasus Havayolları, Aegean Airlines, Air Berlin, Air Europa, Air France, Air Malta, Air VIA, Arkia, Belavia, Blue Air, British Airways, Bulgaria Air, Crotia Airlines, Delta Air Lines, easyJet, El Al, Israir Airlines, KLM vb. Tel Aviv uçak biletinizi aktarmasız alabileceğiniz gibi daha uygun fiyatlı olması için aktarmalı da alabilirsiniz.

Türk Hava Yolları’nın Antalya, İstanbul Atatürk ve İstanbul Sabiha Gökçen havalimanlarından Ben Gurion Uluslararası Havalimanı’na direkt uçuş seferleri bulunuyor. Tel Aviv uçak biletinizi aktarmalı almak içinse aktarma noktası olarak Avrupa şehirlerinden birini seçmenizi öneriyoruz.