Ana menüye ulaşmak için tıklayınız. İçeriğe ulaşmak için tıklayınız.

Ucuz Tahran (İran) Uçak Bileti

1 Yolcu

Tahran (İran) Uçuşu Olan Havayolu Firmaları

Tahran (İran) Hakkında

ÜLKE İran

TELEFON KODU 98

PARA BİRİMİIRR

TÜRKİYE İLE SAAT FARKI02:00

HAVALİMANI SAYISI1

Tahran (İran) Havalimanları

Tahran (İran) Hakkında Bilmeniz Gerekenler

İran’ın başkenti olan Tahran, Elburz Dağlarının güney kısmında kurulmuştur. Tahran kelime anlamı olarak sıcak yer demektir. Tahran’da gezip görülebilecek oldukça fazla mekânlar bulunmaktadır. İlk olarak Büyük Pazar demek olan Bazar-ı Bozurg İstanbul’daki kapalı çarşının bir benzeridir. Doğu pazarlarının en büyüklerinden biri olan çarşı da adeta bir şehir gibidir. Birçok girişi olan çarşının Sabze meydanında bulunan girişinde saat gibi lüks malların satıldığı ve kuyumcuların bulunduğu dükkânlar mevcuttur. Çarşının sokaklarında ayrı ayrı kümelenmiş esnaf dükkânları vardır. Ayrıca pazarın etrafında çayhane ve nargile salonları da bulunmaktadır.

Tahran’ın en kuzey ucunda kurulmuş olan Derbend eğlence ve piknik alanıdır. Dağdan gelen bir derenin yamacında çayhane, kebapçılar ve lokantalar bulunmaktadır. Burada bulunan teleferikle Tahran’ın eşsiz manzarası da görülebilmektedir. Sa’dabad Kültürel Kompleksi’nde toplam 18 değişik müze bulunmakta ve çeşitli eserler sergilenmektedir. Etnolojik Araştırmalar Müzesi’nde ise değişik belgeler ve geleneksel el sanatları gösterilmektedir. Eskiden Siyah Saray olarak bilinen Güzel Sanatlar Müzesi’nde İranlı ve yabancı ressamların tabloları sergilenmektedir. Yeşil Saray Müzesi’nde İran halıları, yabancı yapım mobilyalar, porselen yemek takımları ve avizeler vardır. Niavaran Sarayı, 2500 tane taş ile süslenmiş Özgürlük Anıtı ve Nadir Şahın Tahtı Tahran’da görülmesi gereken diğer güzelliklerdir.

İran’ın en büyük havalimanı olan İmam Humeyni Uluslararası Havalimanı Tahran’ın 40 Km. güneyinde yer almaktadır. Armenia Aircompany, Air France, Caspian Airlines, Etihad Airways ve China Southern Airlines gibi dünyanın her yanından yerel ve uluslarası onlarca firma İmam Humeyni Uluslararası Havalimanı’na uçak seferleri düzenlemektedir. Türk Hava Yolları, Onur Air, Pegasus Havayolları, Atlasjet ve Sun Express olmak üzere, bir çok Türk havayolu firmasının çeşitli şehirlerden Tahran’a sefer düzenlemektedir. Tahran uçak seferleri hakkında detaylı bilgiye oBilet.com üzerinden ulaşabilirsiniz. Birçok uygarlığın kurulduğu bölgede bulunan, tarihi ve tabii güzellikleri ile dikkat çeken Tahran’ı gezmek istiyorsanız, oBilet.com adresini ziyaret edebilir ve size en uygun Tahran uçak biletlerini kolaylıkla listeleyebilirsiniz. Ayrıca, Tahran uçak biletiniz ve seyahatiniz ile ilgili tüm süreçlerde oBilet ‘den teknik destek alabilirsiniz.

obilet Kullanıcılarının En Çok Tercih Ettiği 2 Uçuş Noktası

En Çok Tercih Edilen Tahran (İran) Uçak Seferlerinin Bilet Fiyatları

Tahran (İran) Uçak Bileti Almak için Tahran (İran) Uçak Firmalarının Seferleri ve Fiyatları Burada. Tüm Firmaların En Ucuz Uluslararası Tahran (İran) Uçak Bileti Fiyatları obilet.com'da!
Rota Fiyat
İstanbul - Tahran (İran) 452,00 TL
Antalya - Tahran (İran) 786,70 TL
Van - Tahran (İran) 956,95 TL
Ankara - Tahran (İran) 958,74 TL
İzmir - Tahran (İran) 1.004,74 TL
Adana - Tahran (İran) 1.034,95 TL
Denizli - Tahran (İran) 1.116,30 TL
Dalaman - Tahran (İran) 1.158,40 TL
Seçiniz
Geçmiş Aramalar