Ana menüye ulaşmak için tıklayınız. İçeriğe ulaşmak için tıklayınız.

St Petersburg Uçak Bileti

1 Yolcu

St Petersburg Uçuşu Olan Havayolu Firmaları

St Petersburg Hakkında

ÜLKE Rusya

TELEFON KODU 812

NÜFUS253.693

PARA BİRİMİRUB

HAVALİMANI SAYISI1

St Petersburg Havalimanları

Pulkovo Havalimanı

St Petersburg Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Rusya'nın ikinci, Avrupa'nın dördüncü büyük kenti olan St. Petersburg Moskova'nın 715 km kuzeybatısındadır. Kültürel bir merkez oluan kent zarif binalarıyla tanınır. Baltık Denizi kıyısında Neva Nehri üzerindeki şehir 42 ada üzerine yayılmıştır. Şehir 16 Mayıs 1703'te Çar I. Petro tarafından Rus Çarlığı'nın Avrupa'ya açılan kapısı olması amacıyla kurulmuştur. Turizm, şehrin ekonomisinde önemli bir paydayı oluşturmaktadır. St. Petersburg 2012 yılında Avrupalı turistler arasında 10., dünyada ise 20. en popüler şehir olmuştur. 2016 yılında Dünya Seyahat Ödülü (World Travel Awards) yarışmasında "Dünyanın Önde Gelen Kültürel Şehir İstikameti 2016" kategorisinde St. Petersburg birinci olmuştur. 5 km uzunluğundaki Nevsky Caddesi kafeleriyle, restoranlarıylai sokak müzisyenleri ve sokak ressamları ile St.Petersnurg’u gezmeye başlamak için oldukça güzel bir cadde. Nevsky Caddesi üzerinde en dikkat çekici yapılardan bir tanesi 1801-1811 yılları arasında mimar Voronihin tarafından yapılmış olan St. Petersburg Kazan Katedrali. Stockmann ve Gostiny Dvor Nevsky Caddesi üzerindeki 2 alışveriş merkezi aslında ama binalarının etkileyici tarih kokan mnimarisi görülmeye değer. St. Petersburg Kazan Katedrali karşısında yer alan Singer Binası içinde barındırdığı kitapçısı ve kafesiyle oldukça güzel. Görkemli yapılarıyla Anichkov Palace, St Petersburg Hermitage Sarayı ve St Petersburgh Büyük Petro’nun Yazlık Sarayı mutlaka görülmeli. St. Petersburg’ta 42 ada, 95 kanal ve 500 adet estetik köprü bulunuyor ve tüm görkemli güzel binalar bu sulak alanların kıyısında. Böyle olunca Neva Nehri Turu yapmak şehri farklı bir açıdan görmek için oldukça mantıklı.

Pulkovo Havalimanı St. Petersburg şehir merkezine 14 km uzaklıkta bulunmaktadır. Pulkovo şehrinde bulunan havalimanı SSCB döneminde inşa edilmiştir. St. Petersburg ve çevresini uluslararası havalimanı ile dünyaya bağlar. Türk Hava Yolları, Onur Air, Atlas Global, Air Moldova, Aeroflot Russian Havayolları, Azerbaijan Havayolları, UTair Avitation, Belavia Belarusian Havayolları, Aegean Havayolları, Air France, Air Astana, Lufthansa, Emirates, Air Moldova, SAS St. Petersburg uçak bileti satışı yapan havayolu firmalarının başlıcalarıdır. St. Petersburg uçak bileti ile ilgili detaylı bilgileri oBilet uçak bileti satış platformundan elde edebilirsiniz.

Rusya’nın Avrupa’ya açılan şehri St. Petersburg’a giderken oBilet sizlere en uygun St. Petersburg uçak biletini bulmaya çalışıyor! oBilet.com adresinden seyahat edeceğiniz tarihe göre tüm seferleri listeleyebilir sizin için en ucuz St. Petersburg biletine oBilet kalitesiyle sahip olabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen St Petersburg Uçak Seferlerinin Bilet Fiyatları

St Petersburg Uçak Bileti Almak için St Petersburg Uçak Firmalarının Seferleri ve Fiyatları Burada. Tüm Firmaların En Ucuz Uluslararası St Petersburg Uçak Bileti Fiyatları obilet.com'da!
Rota Fiyat
Moskova - St Petersburg 187,13 TL
İstanbul - St Petersburg 482,96 TL
Tiflis - St Petersburg 611,81 TL
Bakü - St Petersburg 790,30 TL
Antalya - St Petersburg 868,47 TL
Taşkent - St Petersburg 931,93 TL
Ankara - St Petersburg 1.153,34 TL
Bodrum - St Petersburg 1.210,67 TL
Seçiniz
Geçmiş Aramalar