Ana menüye ulaşmak için tıklayınız. İçeriğe ulaşmak için tıklayınız.

Ucuz San Francisco Uçak Bileti

1 Yolcu

San Francisco Uçuşu Olan Havayolu Firmaları

San Francisco Hakkında

NÜFUS852.469

PARA BİRİMİUSD

TÜRKİYE İLE SAAT FARKI10:00

HAVALİMANI SAYISI1

San Francisco Havalimanları

San Francisco Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Amerika Birleşik Devletleri'nin Kaliforniya eyaletinin kuzeyindeki San Francisco Körfezi Bölgesi'nde bulunan San Francisco önemli bir finansal ve kültürel merkezdir. Şehrin batısında Büyük Okyanus, kuzey ve doğusunda ise San Francisco Körfezi bulunur. 47 tepe üzerine kurulu olan San Francisco ABD’nin nüfus yoğunluğu bakımından en yoğun ikinci şehridir ve 3 tarafı denizle çevrilmiş olan bir yarımadadır. San Francisco gezilecek yerler bakımından oldukça zengin. Kartposttallara basılmış olan Alamo Meydanı gezinizin ilk durağı olabilir. Bir diğer meydan ise Union Meydanı. Her yere kolay ulaşım sağlanabildiğinden konaklama için ve birçok mağazasıyla alışveriş için uygun bir tercih olabilir. ABD’nin ikinci büyük modern sanat müzesi olan San Francisco Modern Sanat Müzesi’ni mutlaka ziyaret etmelisiniz. Amerika’nın en büyük Çin mahallesi burda bulunuyor: Chinatown. Çin mahallesinde gezerken meşhur Transamerica Pyramid Binası’nı görebilirsiniz. 100 metrelik mesafede 8 tane çok keskin virajı olan enteresan bir sokağımız var: Lombard Sokağı. Şehre gelmişken şöyle bir yürüyüp fotoğraf çekinilecek bir yer. Çin mahallesinden sonra bir de Little Italy (North Beach) adındaki İtalyan mahallesine uğrayarak şehrin kültürel ve etnik çeşitliliğinin tadına varabilirsiniz. Telegraf Tepesi (Coit Tower) şehrin manzarasını seyre dalmak için şahane. Fisherman’s Wharf şehrin sahil kısmı ve çok güzel deniz ürünleri restoranlarını barındırıyor. Fisherman’s Wharf’un hemen yanıbaşında kalkan teknelerle gidilebilen, San Francisco Körfezi’nin ortasından yer alan Alcatraz Adası 1933-1963 yılları arasında hapishane görevi görmüş bir ada ve şu anda müze olarak kullanılıyor. Şüphesiz ki San Francisco denildiğinde ilk akla gelen yer Golden Gate Köprüsü. 48 katlı apartman yüksekliğindeki köprü Amerika’daki 500 köprüden belki de en güzeli. Marshall Beach ve Ocean Beach Pasifik Okyanusu’ndan gün batımını izleyebileceğiniz eşsiz sahilleri San Francisco’nun.

San Francisco Körfezi'ndeki en büyük, Kaliforniya eyaletinde ise Los Angeles Uluslararası Havalimanı'ndan sonra ikinci yoğun havalimanı olan San Francisco Uluslararası Havalimanı Amerika'daki 10. en büyük havalimanıdır. San Francisco Uluslararası Havalimanı’ndan San Francisco şehir merkezine ulaşım trenler ile uygun fiyata sağlanabilmektedir. İstanbul’dan uçakla 15 saat uzaklıkta bulunan şehre Türk Hava Yolları, Pegasus, United Havayolları, Lufthansa, Air Canada, American Havayolları, Etihad Airways, Emirates, LOT Polish Havayolları, Philippine Havayolları, Air China, Air France, Delta Air Lines, Air India Limited, Singapore Havayolları gibi şirketlerden oBilet.com adresi aracılığıyla satın alacağınız İstanbul-San Francisco uçak bileti ile gitmeniz mümkün.

Golden Gate, Pasifik Okyanusu ve daha fazlası için en uygun San Francisco uçak bileti oBilet’te. oBilet.com adresine tıklayarak tüm seferleri liste haline getirebilir ve en ucuz San Francisco uçak biletine sahip olabilirsiniz.

San Francisco Hakkında Blog Yazıları

  • Dünyanın En Popüler Bilim Müzeleri

    Medeniyetimizin gelişimini, bilime ve bilgi aktarımına borçluyuz kuşkusuz. Atalarımız ilk aletleri kullanmaya başlamalarının üzerinden on binlerce yıl geçti ama evrenin yaşına baktığımızda, bu sadece bir göz açıp kapama süresi. Evreni ve kendimizi anlama amacıyla çıktığımız bu yolda, her şeyin kaydını tuttuk. İşte bilim müzeleri tam da burada devreye giriyor. Dünyanın en iyi bilim müzeleri, fizik,

    Devamını Gör

En Çok Tercih Edilen San Francisco Uçak Seferlerinin Bilet Fiyatları

San Francisco Uçak Bileti Almak için San Francisco Uçak Firmalarının Seferleri ve Fiyatları Burada. Tüm Firmaların En Ucuz Uluslararası San Francisco Uçak Bileti Fiyatları obilet.com'da!
Rota Fiyat
Toronto - San Francisco 1.263,59 TL
New York - San Francisco 2.132,12 TL
Antalya - San Francisco 3.108,44 TL
İstanbul - San Francisco 3.171,21 TL
Ankara - San Francisco 3.225,75 TL
İzmir - San Francisco 3.234,99 TL
Gaziantep - San Francisco 3.945,92 TL
Adana - San Francisco 3.956,26 TL
Seçiniz
Geçmiş Aramalar