Ana menüye ulaşmak için tıklayınız. İçeriğe ulaşmak için tıklayınız.

Lefkoşa Uçak Bileti

1 Yolcu

Lefkoşa Uçuşu Olan Havayolu Firmaları

Lefkoşa Hakkında

ÜLKE Kıbrıs

TELEFON KODU 392

YÜZ ÖLÇÜMÜ 111 km2

NÜFUS97.700

PARA BİRİMİTL

TÜRKİYE İLE SAAT FARKI01:00

HAVALİMANI SAYISI1

Lefkoşa Havalimanları

Ercan (Kıbrıs) Havalimanı

Lefkoşa Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Kıbrıs adasının ortasında yer alan Lefkoşa Kıbrıs Cumhuriyeti ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin başkentidir. Başkent Lefkoşa Kıbrıs'ın en kalabalık kenti ve en önemli kültür, sanayi, ticaret ve ulaşım merkezidir. Yeşil Hat diye adlandırılan sınırla ikiye bölünmüş olan şehir dünyadaki bölünmüş tek başkenttir. Çarşıya gittiğiniz zaman iki Kıbrıs’ı ayıran Birleşmiş Milletler kontrolündeki Yeşil Hattı görebilirsiniz. Kıbrıs vatandaşlarının geçmesi serbest olsa da Türkiye’den gidiyorsanız Rum kesimine geçemiyorsunuz. Lefkoşa şehri tarihi olarak iki bölüme ayrılır, bunlar eski Lefkoşa (surların içinde kalan bölge) ve yeni Lefkoşa'dır (surların dışında kalan bölge). Eski Lefkoşa'da yollar dardır ve çıkmaz sokaklar mevcuttur. Yeni Lefkoşa'da ise daha geniş bir yerleşim alanı kurulmuştur, geniş yollar ve parklar bulunmaktadır. Lefkoşa’da gezilip görülecek yerlerin birbirine yakın olması tatilciler için büyük bir avantaj. 1572 yılında Osmanlı Valisi tarafından yaptırılan Büyük Han’ın alt katında yerel lokantalar ve cafeler, üst katında ise yerel el sanatlarının sergilendiği dükkanlar bulunmakta. Büyük Han’ın yanındaki Selimiye Cami’si olarak da bilinen St. Sophia Katedrali Kıbrıs’ın önemli gotik mimari eserlerinden birisi. St. Sophia Katedrali’nin hemen karşısında St. Nicholas Kilisesi, yeni adı ile Bedesten bulunmaktadır. Avrupa Birliği fonu ile restore edilen St. Nicholas Kilisesi çok güzel bir yapıya sahip. St. Nicholas Kilisesi’nden yürüyerek kolaylıkla ulaşabileceğiniz bir diğer tarihi eser ise Derviş Paşa Konağı ve Etnografya Müzesi. Atatürk Meydanı’nda Venedikliler tarafından 1550 yılında yapılan Venedik Sütunu’nu görebilirsiniz. Osmanlılar’ın Sarayönü Camisi’nin avlusuna koydukları sütun 1915 yılında İngilizler tarafından eski yerine getirilmiş. Venedik Sütunu’nun hemen karşısında ise. Venedikliler’in 1567 yılında inşa ettikleri Girne Kapısı bulunmakta ve bu kapı Osmanlılar tarafından Rum isyanında gözlem kulubesi olarak kullanılmış.

Türkiye’nin İstanbul Atatürk, İstanbul Sabiha Gökçen, İzmir Adnan Menderes, Antalya, Adana, Ankara Esenboğa, Gaziantep, Hatay, Ordu-Giresun gibi havalimanlarından aktarmasız olarak ulaşabileceğiniz Ercan Havalimanı, Lefkoşa şehir merkezinden yalnızca 23 km uzaklıkta yer alıyor. Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Atlas Global Lefkoşa uçak bileti satın alabileceğiniz başlıca havayolu firmalarıdır.

İstanbul Lefkoşa, Ankara LEfkoşa başta olmak üzere Türkiye’nin çeşitli yerlerinden Lefkoşa’ya yönelen uçak seferleri için uçak bileti almak amacıyla oBilet online uçak bileti satış platformu'nu kullanabilirsiniz. Size en uygun Kıbrıs uçak bileti alarak Kıbrıs’a gitmek için, Lefkoşa Ercan Havalimanı uçak biletinizi almadan önce fiyat araştırmaları yapmayı unutmayın. Ayrıca bazı dönemlerde yapılan sezonluk kampanya ve promosyonlardan anında haberdar olmak için de oBilet’i takip edebilir kampanyalı Kıbrıs uçak biletlerine kolaylıkla sahip olabilirsiniz.

Lefkoşa Hakkında Blog Yazıları

obilet Kullanıcılarının En Çok Tercih Ettiği 1 Uçuş Noktası

En Çok Tercih Edilen Lefkoşa Uçak Seferlerinin Bilet Fiyatları

Lefkoşa Uçak Bileti Almak için Lefkoşa Uçak Firmalarının Seferleri ve Fiyatları Burada. Tüm Firmaların En Ucuz Uluslararası Lefkoşa Uçak Bileti Fiyatları obilet.com'da!
Rota Fiyat
Adana - Lefkoşa 81,83 TL
İstanbul - Lefkoşa 119,34 TL
Ankara - Lefkoşa 145,00 TL
İzmir - Lefkoşa 152,40 TL
Antalya - Lefkoşa 165,52 TL
Gaziantep - Lefkoşa 176,00 TL
Hatay - Lefkoşa 182,00 TL
Diyarbakır - Lefkoşa 188,01 TL
Seçiniz
Geçmiş Aramalar