Ana menüye ulaşmak için tıklayınız. İçeriğe ulaşmak için tıklayınız.

Ucuz Kavala (Yunanistan) Uçak Bileti

1 Yolcu

Kavala (Yunanistan) Uçuşu Olan Havayolu Firmaları

Kavala (Yunanistan) Hakkında

NÜFUS70.501

PARA BİRİMİEUR

HAVALİMANI SAYISI1

Kavala (Yunanistan) Havalimanları

Kavala (Yunanistan) Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Kavalalı Mehmet Ali Paşa'nın doğum yeri olan ve Osmanlı Devleti döneminde Balkanlar 'ın en önemli merkezlerinden birisi olan Kavala Yunanistan'nın Doğu Makedonya ve Trakya bölgesinde yer almakta olan bir sahil kentidir. Özellikle 1923 yılında gerçekleşen nüfus mübadelesi sırasında Kapadokya’da yaşayan Rumlar Kavala’ya yerleştirilmiş. Şehrin girişinde Kanuni Sultan Süleyman tarafından şehrin su ihtiyacını karşılamak için yaptırılmış olan Su Kemeri görülmektedir. Panagia isimli eski şehir bölgesi mutlaka gezilmeli ve bu bölgeye giderken aslında 1530 yılında İbrahim Paşa adına Kanuni Sultan Süleyman tarafından yaptırılan bir cami olan Aziz Nikolai Kilisesi de ziyaret edilebilir. Kavalalı Mehmet Ali Paşa'nın evi de Panagia bölgesinin tepesinde bulunuyor. Kavalalı Mehmet Ali Paşa tarafından medrese, mektep ve aşevi olarak kullanılan İmaret ve sahil şeridinden hala geniş ölçüde görünebilmekte olan Kavala Kalesi Panagia bölgesinde gezilebilecek diğer önemli noktalardır. Şehir merkezinden 15 km uzaklıkta bulunan Filippi Antik Kenti ise UNESCO Dünya Mirasları listesinde yer almaktadır ve şehrin en önemli tarihi yapılarından birisidir. Burada şehrin en önemli kültür- sanat aktivitelerinden birisi olan Filippi Festivali de düzenlenmektedir.

Kavala Uluslararası Havalimanı ya da diğer ismiyle Megas Alexandros Havalimanı Kavala havayolu trafiğinin merkez noktasıdır. İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan Türk Hava Yolları, Royal Jordanian, Egyptair, Middle East Havayolları, Tarom, Air Moldova, Ukraine International Havayolları, Iran Air, Atlas Global ve oBilet.com adresinden ayrıntılarına ulaşabileceğiniz birçok firma ile aktarmalı olarak Alexandros Havalimanı’na seyahat edebileceğiniz gibi Pegasus Airlines ile İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı üzerinden de Kavala’ya seyahat edebilirsiniz.

Yunanistan’ın güzel sahil kenti Kavala’ya olanb seyahatlerinizde en uygun Kavala uçak biletlerini oBilet.com adresinden görebilir ve en ucuz Kavala uçak biletinin sahibi olabilirsiniz.

obilet Kullanıcılarının En Çok Tercih Ettiği 4 Uçuş Noktası

En Çok Tercih Edilen Kavala (Yunanistan) Uçak Seferlerinin Bilet Fiyatları

Kavala (Yunanistan) Uçak Bileti Almak için Kavala (Yunanistan) Uçak Firmalarının Seferleri ve Fiyatları Burada. Tüm Firmaların En Ucuz Uluslararası Kavala (Yunanistan) Uçak Bileti Fiyatları obilet.com'da!
Rota Fiyat
İstanbul - Kavala (Yunanistan) 624,75 TL
Bükreş - Kavala (Yunanistan) 955,27 TL
Ankara - Kavala (Yunanistan) 1.503,99 TL
Berlin - Kavala (Yunanistan) 1.555,94 TL
İzmir - Kavala (Yunanistan) 1.613,12 TL
Münih - Kavala (Yunanistan) 1.792,85 TL
Adana - Kavala (Yunanistan) 1.806,93 TL
Bodrum - Kavala (Yunanistan) 2.969,08 TL
Seçiniz
Geçmiş Aramalar