Ucuz Hong Kong Uçak Bileti

7/24 Müşteri Hizmetleri
Güvenli Ödeme
Ayda 25 Milyondan
Fazla Ziyaretçi
2 Dakikada Biletini Al

Hong Kong Uçuşu Olan Havayolu Firmaları

Hong Kong Hakkında Bilgi

TELEFON KODU 0 852
NÜFUS 7.347.000

Hong Kong Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Hong Kong Uluslararası Havalimanı

Hong Kong Hakkında Bilmeniz Gerekenler

1997 yılına kadar Britanya Krallığı’na bağlı sömürge ve adalar grubu olan Hong Kong 1997 yılından itibaren Çin Halk Cumhuriyeti'ne bağlı özel yönetim bölgesi olarak yönetilmektedir. Hong Kong Adası, Kowloon Yarımadası ve 235 kadar küçük adadan meydana gelen Hong Kong Asya'nın en büyük limanı, en işlek ticaret, endüstri ve turizm merkezidir. Hong-Kong'da tropikal muson iklimi hakimdir ve sıcaklık ortalaması yazın 28 °C, kışın ise 15 °C' dir. Yağışların yoğunluğu özellikle haziran - eylül arasında oldukça fazladır. Hong Kong para birimi Hong Kong Doları, Hong Kong Çince ve İngilizce’dir. 554 metre yüksekliği ile Hong Kong’un en yüksek noktası olan Victoria Zirvesi’nden tüm Hong Kong manzarası izlenebilir ve bu bölgeye Peak Tramvayı ile ulaşılabilir. Şehrin en eski tapınağı olan Man Mo Temple Edebiyat Tanrısı ve Savaş Tanrısı olmak üzere iki figürü barındırmaktadır. Nathan Caddesi, Hong Kong Park, Ladies Market, Po Lin Manastırı, Tian Tan Buddha, Kowloon Park,Temple Street Gece Parkı, Disneyland Hong Kong, Ocean Park ve daha birçok güzel noktasıyla Hong Kong’ta gezilecek yerlerdir.

Hong Kong Uluslararası Havalimanı şehrin havayolu trafiğinin merkezidir. Chek Lap Kok Adası üzerinde yer alan Hong Kong Uluslararası Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşımda taksi, otobüs ve tren kullanılabilir. Hong Kong şehir içi ulaşım ağı oldukça gelişmiştir. Emiratesi Aeroflot, Etihad Airways, Royal Jordanian, Qatar Airways, Jet Airways, Asiana Airlines, KLM Royal Dutch Airlines ve oBilet.com adresinden bakabileceğiniz daha birçok firma ile İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan Hong Kong Uluslararası Havalimanı’na seyahat edebilirsiniz.

Hong Kong’a yapacağınız yolculuklarınızda Hong Kong uçak biletinizi oBilet.com internet adresinden veya oBilet akıllı telefon uygulamalarından satın alabilirsiniz. Tüm Hong Kong uçuşlarını tek bir sayfada görebilir, bütçenize en uygun Hong Kong uçak biletinin sahibi olabilirsiniz.

Hong Kong Hakkında Blog Yazıları

  • Dünyadaki En Güzel 21 Eğlence Parkı

    Yaz tatiline en çok kim sevinir? Tabi ki çocuklar! Okul tatil, havalar güzel ve etraf her zaman aydınlık! Bir çocuk daha ne isteyebilir ki? Cevap veriyoruz: Birçok şey! Ebeveynler bize hak vereceklerdir, çocukların heyecanları ve merakları asla azalmaz. Hep daha fazlasını isterler! Çocukları mutlu etmek ise kolaydır. Etrafta eğlence olduğu sürece, bir çocuk her zaman

    Devamını Gör
  • Dünyanın En Popüler 25 Bilim Müzesi

    Medeniyetimizin gelişimini, bilime ve bilgi aktarımına borçluyuz kuşkusuz. Atalarımız ilk aletleri kullanmaya başlamalarının üzerinden on binlerce yıl geçti ama evrenin yaşına baktığımızda, bu sadece bir göz açıp kapama süresi. Evreni ve kendimizi anlama amacıyla çıktığımız bu yolda, her şeyin kaydını tuttuk. İşte bilim müzeleri tam da burada devreye giriyor. Dünyanın en iyi bilim müzeleri, fizik,

    Devamını Gör