Ucuz Ho Chi Minh City Uçak Bileti

7/24 Müşteri Hizmetleri
Güvenli Ödeme
Ayda 16 Milyondan
Fazla Ziyaretçi
2 Dakikada Biletini Al

Ho Chi Minh City Uçuşu Olan Havayolu Firmaları

Ho Chi Minh City Hakkında Bilgi

TELEFON KODU 0 84
NÜFUS 8.426.000

Ho Chi Minh City Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Tansonnhat Havalimanı

Ho Chi Minh City Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Ho Chi Minh, eski adıyla Saigon, 7 milyonu aşkın nüfusu ile Vietnam’ın en büyük şehridir. İsmini Vietnam bağımsızlık hareketinin önderi ve Vietnam Demokratik Cumhuriyeti'nin ilk başkanı olan Ho Chi Minh'ten almıştır. Ho Chi Minh, Vietnam dilinde ‘Işığa Kavuşturan’ anlamına gelir. Şehir Vietnam topraklarının güneybatı kesiminde yer almaktadır. Vietnam resmi para birimi Vietnam Dongu, resmi dili Vietnamca’dır. Ho Chi Mind’e gitmek için en uygun aylar yağışların nispeten daha az olduğu kasım- mart aylarıdır. Şehir ulaşımının gelişmiş olduğunu söyleyemeyeceğimiz kentte halkın yüzde sekseninin motosikleti vardır ve şehir içi ulaşımda en çok motosiklet kullanılmaktadır. Reunification Palace (Yeniden Birleşme Sarayı), War Remnants Museum (Savaş Kalıntıları Müzesi), Notre Dame Katedrali, Ho Chi Minh Postane Binası, İmparator Tapınağı,Ho Chi Minh Müzesi, Saigon Hayvanat Bahçesi ve Botanik Bahçe Ho Chia Minh’te gezilmesi gereken yerlerin önde gelenleridir.

2016 yılında 32,5 milyon yolcu taşıyan Tan Son Nhat Uluslarası Havalimanı Vietnam’ın en yoğun havalimanıdır ve Ho Chi Minh şehrindedir. Türk Hava Yolları İstanbul- Ho Chi Minh arası aktarmasız Ho Chi Minh uçak bileti satışı yapmaktadır ve uçuş 13 saat 10 dakika sürmektedir. Air Astana, Etihad Airways, Emirates, Fly Dubai, Aeroflot Russian Havayolları, Türk Hava Yolları, Qatar Airways, Singapore Havayolları ve oBilet.com adresinden tamamına ulaşabileceğiniz birçok firma ile seyahat edebilirsiniz.

Vietnam’ın en büyük şehri Ho Chi Minh için size en uygun Ho Chi Minh uçak biletleri için oBilet internet sitesini ziyaret edebilir, oBilet mobil uygulamasını kullanabilirsiniz.

obilet Kullanıcılarının En Çok Tercih Ettiği 2 Uçuş Noktası