Ucuz Erbil (Irak) Uçak Bileti

7/24 Müşteri Hizmetleri
Güvenli Ödeme
Ayda 25 Milyondan
Fazla Ziyaretçi
2 Dakikada Biletini Al

Erbil (Irak) Hakkında Bilgi

TELEFON KODU 0 964
NÜFUS 1.293.820

Erbil (Irak) Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Öncelikle, Erbil’e seyahat planlıyorsanız Erbil uçak biletlerinizi oBilet’ten güvenle alabilirsiniz. Erbil kenti eski geleneklerin modern çağ ile harmanlandığı canlı ve sürekli gelişen bir şehir. Kürdistan Bölgesi'nin başkenti Erbil’in nüfusu yaklaşık 1.000.000 iken, eyaletin toplam nüfusu ise 1,5 milyon. Erbil, dünyadaki en eski şehirlerden biri ve bilim adamları Erbil'i insanlığın beşiği olarak kabul ediyorlar. Bu anlamda Erbil denince ilk akla gelen yer şüphesiz Şanidar Mağarası. Tarihi belgeler, bu mağarada 60-65 bin yıl öncesinde bile yaşam olduğunu gösteriyor. Kentte uluslar ve farklı dinler arasında huzurlu bir birliktelik var. Şehrin yerli nüfusuna ek olarak, Türkiye, Suriye ve İran'dan gelen Kürtler ve Güney Irak'taki Araplar kentte barış ve içinde yaşıyorlar. Erbil, gerçek anlamda etnik ve dini çeşitliliğe sahip güvenli bir kent. Bağdat'ın yaklaşık 350 km kuzeyindeki şehir, Greater Zab ve Lesser Zab adındaki iki nehir arasında verimli bir ovada konumlanıyor. Erbil’deki 3 ana bölge: Komari (Stadyum ve Hawler Plaza Hotel'in bulunduğu yer), Ankawa (kentin kuzeyinde yer alıyor) ve Erbil Kalesi (32 metre yükseklikteki bir höyükte ve tarihi M.Ö. 7000 yılına kadar geriliyor.) Citadel bölgesi olarak da bilinen Erbil Kalesi civarındaki şehrin en ünlü çarşısını da gezebilirsiniz. Erbil Kalesi, Erbil Şehri'nin tam ortasında yer alıyor ve 2014 yılı itibariyle de bir UNESCO Dünya Mirası alanı. Erbil’de gerçekleşen en ünlü festivaller arasında Kayak Festivali (şubat), Erbil Uluslararası Film Festivali ve şehrin kurtuluşunun kutlandığı Uluslararası Erbil Festivali (mart) bulunuyor.

Erbil Uluslararası Havaalanı, 1991 yılına kadar Al-Ba rejimi tarafından bir havaalanı ve askeri üs olarak kullanılıyordu. 2003 yılında ise tamamıyla bir sivil havalimanı olarak hizmet verebilmek için yeniden inşa edildi ve 15 Aralık 2003’te ilk uçak Erbil Havalimanı’na indi. İlk zamanlar Kürdistan Bölgesi ile komşu ülkeler arasında uçuş seferleri düzenledi ve daha sonra Kürdistan Havayolları tarafından Kürdistan'dan Avrupa'ya seferler başladı. Şimdiyse Türk Hava Yolları, Pegasus Havayolları ve AtlasGlobal de dâhil olmak üzere birçok uluslararası hava yolu şirketiyle anlaşmalı olan Erbil Havalimanı, Kürdistan’ın en işlek havalimanlarından biri olma unvanına sahip. Kürdistan Bölgesel Yönetimi tarafından işletilen Erbil Havalimanı’na Diyarbakır, Gaziantep, İstanbul Atatürk havalimanlarından Türk Hava Yolları’nın direkt seferleri bulunuyor. THY ayrıca dönemsel olarak da Antalya ve İstanbul Sabiha Gökçen havalimanlarından da sefer düzenliyor. Pegasus Havayolları’nı tercih edecekseniz, yalnızca Ankara ya da Sabiha Gökçen’den, AtlasGlobal ile uçacaksanız da İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan Erbil Havalimanı’na gidebileceğinizi hatırlatalım. Erbil uçak biletleriye ilgili tarih, saat, fiyat ve bagaj bilgisine oBilet üzerinden erişebilirsiniz.

AtlasGlobal, Pegasus Havayolları ya da Türk Hava Yolları biletinizi almadan önce fiyat araştırması yapmanızı öneriyoruz. Özellikle bazı dönemlerde oBilet kampanyalarına da göz atabilirsiniz. Bu hava yolu şirketlerinin fiyatlarını tek tıkla karşılaştırabileceğiniz ve aynı zamanda isteklerinize cevap veren oBilet ile Erbil uçak biletinizi ucuza getirebilirsiniz.

Erbil (Irak) Hakkında Blog Yazıları

  • Asya’da Görmeniz Gereken 20 Yer

    Dünya’nın en büyük kıtası olan Asya Kıtası, barındırdığı envai çeşit ülkenin rengarenk kültürleriyle her yıl milyonları ağırlıyor. Uzun yıllar boyunca birçok medeniyete de ev sahipliği yapmış bu kıtada insanı şaşırtacak o kadar çok detay var ki! Bu yazıları okurken belki daha önce gittiğiniz Asya şehirlerini hatırlıyorsunuz, belki de bundan sonra gezmek için can atacağınız yerleri

    Devamını Gör
  • Dünyanın En Eski 25 Şehri

    4.5 milyar yıldır yaşamın kaynağı olan dünyada günümüz insanına en yakın tür olan Homo Sapienslerin bulunuşu dahi 209 bin yıl öncesine dayanıyor. Bu rakamlardan yola çıkarak dünyanın yeni sakinlerinden olsak dahi geçmişten günümüze kadar ulaşmayı başarmış olan yerleşim yerlerinin tarihi maksimum 12 bin yıl öncesine dayanıyor diyebiliriz. Neolitik Çağ’la birlikte toprağı işlemeyi öğrenen insanlar, yerleşik

    Devamını Gör