Ana menüye ulaşmak için tıklayınız. İçeriğe ulaşmak için tıklayınız.

Edinburg Uçak Bileti

1 Yolcu

Edinburg Uçuşu Olan Havayolu Firmaları

Edinburg Hakkında

NÜFUS495.360

PARA BİRİMİGBP

TÜRKİYE İLE SAAT FARKI02:00

HAVALİMANI SAYISI1

Edinburg Havalimanları

Edinburgh Havalimanı

Edinburg Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Avrupa'nın en güzel görünümlü şehirlerinden biri olarak kabul edilen Edinburgh 1437 yılından beri İskoçya'nın başkentidir. İskoçya ise İngiltere, Galler ve Kuzey İrlanda ile birlikte Birleşik Krallık'ı oluşturan 4 ülkeden birisidir ve İngiltere’den sonra en büyük olanıdır. Edinburg para birimi Sterlin’dir ve İngilizce, İskoçça ve İskoç Cermencesi olmak üzere üç farklı dil konuşulur. Glasgow'dan sonra ülkenin ikinci büyük kenti olan Edinburgh, İskoçya'nın doğusunda, kuzey denizine yakın bir konumdadır ve şehir Orta Çağ ve Georgian dönemlerine ait mimarisiyle bilinmektedir. Edinburg keşfe açık gezi noktaları ve farklı etkinlikleri ile gezilip görülmeye değer önemli bir kültür başkentidir. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Old Town (Eski Şehir) ve New Town (Yeni Şehir) bölgeleri tarihi güzellikleriyle kendilerine hayran bırakıyor. Old Town (Eski Şehir) merkezinde yer alan Edinburgh Kalesi (Edinburgh Castle) M.S. 600 yılında savunma amacıyla yapılmış ve kalenin Edinburg’a tamamen hakim olan konumundan dolayı kaleden şehir manzarasını seyretmek mümkün. Edinburgh ve çevresinin panoramik manzarasını seyredebileceğiniz bir diğer nokta 1840 yılında yapılmaya başlanmış olan Scott Anıtı (Scott Monument). 16. yüzyıldan bu yana resmi davetlere ve törenlere ev sahipliği yapan ve Britanya kraliyet ailesinin İskoçya’daki resmi ikametgahı olan Holyrood Sarayı (Holyrood Palace) şehire gelindiğinde mutlaka görülmeli. Edingburgh Kalesi’nden başlayıp Holyrood Sarayı’na kadar devam eden Royal Mile (Kraliyet Yolu) kafeleri, restoranları, sokak sanatçıları ve tarihi dokusuyla insanı kendine çekiyor. 900 yıldan beri şehrin dini odak noktalarından birisi olan St Giles Katedrali (St Giles Cathedral) de şehrin öne çıkan yapılarından. İskoçya tarihini bizlere sunan İskoçya Milli Müzesi (National Museum of Scotland) de ziyaret edilmeli ve girişler ücretsiz. New Town (Yeni Şehir) bölgesinin en meşhur caddesi Princess Street ve cadde üzerindeki Calton Hill UNESCO Dünya Miras Listesi’nde bulunuyor.

Edinburg havayolu ulaşımı Edinburg Havalimanı ile sağlanmaktadır ve şehrin 9 km batısında bulunmaktadır. Edinburg Havalimanı’ndan Edinburg şehir merkezine ulaşımda tramvay kullanılabilir. İstanbul, Ankara, Bodrum, Bursa, Gaziantep, İzmir, Antalya, Kayseri üzerinden Edinburg Havalimanı’na uçabilirsiniz. Edinburg uçak bileti için Türk Hava Yolları, Atlas Global, Pegasus, British Airways, Air France, Lufthansa, Etihad Airways firmalarından bilet alabilirsiniz.

Mükemmel tarihi dokusuyla Avrupa'nın en güzel görünümlü şehirlerinden biri olan Edinburg’a olan yolculuklarınızda oBilet yanınızda! oBilet.com internet sitesi veya oBilet mobil uygulaması ile size en uygun Edinburg biletini almak artık çok kolay! oBilet ile seyahat tarihinize uygun tüm seferleri listeleyebilir ve seçtiğiniz bileti güvenilir ve kolay ödeme seçenekleri ile satın alabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Edinburg Uçak Seferlerinin Bilet Fiyatları

Edinburg Uçak Bileti Almak için Edinburg Uçak Firmalarının Seferleri ve Fiyatları Burada. Tüm Firmaların En Ucuz Uluslararası Edinburg Uçak Bileti Fiyatları obilet.com'da!
Rota Fiyat
Londra - Edinburg 522,86 TL
İstanbul - Edinburg 564,04 TL
Düsseldorf - Edinburg 994,08 TL
Lefkoşa - Edinburg 1.252,91 TL
İzmir - Edinburg 1.397,98 TL
Adana - Edinburg 1.513,85 TL
Trabzon - Edinburg 1.513,85 TL
Samsun - Edinburg 1.716,42 TL
Bodrum - Edinburg 1.868,04 TL
Seçiniz
Geçmiş Aramalar