Ucuz Cape Town Uçak Bileti

7/24 Müşteri Hizmetleri
Güvenli Ödeme
Ayda 16 Milyondan
Fazla Ziyaretçi
2 Dakikada Biletini Al

Cape Town Uçuşu Olan Havayolu Firmaları

Cape Town Hakkında Bilgi

NÜFUS 3.740.000

Cape Town Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Cape Town Havalimanı

Cape Town Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Afrika kıtasının Avrupa'ya en uzak ucunda bulunan Cape Town Güney Afrika Cumhuriyeti'nin üç başkentinden birisidir ve 3.500.000 kadar nüfusa sahiptir. Nüfusun yaklaşık dörtte biri ise Müslümandır. Yemyeşil bitki örtüsü, uçsuz bucaksız beyaz kumsalları, sanat galerileri, ilginç coğrafi şekilleri, iklimi ve insanları ile Cape Town oldukça güzel bir şehir. Bartolemeu Dias tarafından keşfedilen ve Atlas ile Hint Okyanusu’nu ayıran Ümit Burnu üşehrin en güney ucudur. Ümit Burnu’nun hemen yanında Cape Point adı verilen ve muhteşem şehir manzarasına sahip olan eski bir deniz feneri bulunmaktadır. Cape Town Mill Parkı ise bölgese özgü endemik bitki ve hayvan türlerinin görülebileceği eşsiz bir noktadır. Hout Bay Cape Town şehrinin içinde ayrı bir şehirdir adeta. İzole doğası ve insanıyla oldukça eşsiz bir yerdir. Yelkenciliğin yapıldığı False Körfezi de şehrin doğal güzelliklerinden birisidir. Nesli tükenmeye bal-şlamış olan Güney Afrika Penguenleri’nin bulunduğu Boulder Plajı hem penguenleri fotoğraflamak isteyenler hem de güzel sahilin tadını çıkarmak isteyenler için bitirim bir yer. Ünlü şarap bağlarının bulunduğu Stelllenbosch şehrin küçük ve güzel bir kaabasıdır. Şehrin simgesi haline gelmiş olan Masa Dağı da aynı Cape Point gibi Cape Town manzarasını seyre dalabileceğiniz bir yer. Cape Town’un hemen karşısında yer alan Robben Adası Nelson Mandale gibi önemli politik suçluların hüküm giydiği bir hapishaneye ev sahipliği yaparve bu hapishane UNESCO Dünya Mirasları Listesi’ndedir.5000’den fazla çiçek çeşidinin bulunduğu Kirstenbosch Botanik Bahçeleri envai çeşit deniz canlısını barındıran İki Okyanus Akvaryumu biyoçeşitliliğin en güzel örneklerini sunuyor.

Cape Town Uluslararası Havalimanı Güney Afrika’nın ikinci, Afrika’nın ise 3. en işlek havalimanıdır. Cape Town Uluslararası Havalimanı Cape Town şehir merkezine 20 kilometre uzaklıktadır ve Cape Town Uluslararası Havalimanı’ndan Cape Town şehir merkezine ulaşım minibüs ve taksi ile sağlanmaktadır. Türk Hava Yolları, Emirates, Qatar Airways, Lufthansa, Ethiopian Havayolları, British Airways, Qantas ve Royal Brunei Havayolları İstanbul-Cape Town uçak bileti alabileceğiniz şirketlerin başlıcalarıdır.Ankara-Cape Town uçak biletiniz için ise Türk Hava Yolları, Qatar Airways ve Lufthansa tercih edilebilir. Cape Town uçak biletleri ile ilgili detaylı bilgiler oBilet.com’da!

Güney Afrika’nın eşsiz doğal güzelliklere sahip kenti Cape Town için en uygun uçak biletini oBilet.com adresinde bulabilirsiniz. Kullanışlı arayüzü, güvenilir ödeme seçenekleri ve 7/24 hizmet veren çağrı merkezi ile en ucuz Cape Town bileti oBilet’te!

obilet Kullanıcılarının En Çok Tercih Ettiği 2 Uçuş Noktası