Ana menüye ulaşmak için tıklayınız. İçeriğe ulaşmak için tıklayınız.

Ucuz Batum (Gürcistan) Uçak Bileti

1 Yolcu

Batum (Gürcistan) Uçuşu Olan Havayolu Firmaları

Batum (Gürcistan) Hakkında

TELEFON KODU 995

NÜFUS125.800

PARA BİRİMİGEL

TÜRKİYE İLE SAAT FARKI01:00

HAVALİMANI SAYISI1

Batum (Gürcistan) Havalimanları

Batum (Gürcistan) Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Gürcistan'ın en eski şehirlerinden biri olan Batum’a verilen ilk isim aslında Batus idi. Tarihinin M.Ö. 4. yüzyıla kadar gerilediği düşünülen şehir, her zaman doğal ve stratejik konumu ile ünlenmiştir. 18. yüzyıldan itibaren Batum Osmanlı yönetimi altındaydı. 1877-1878 arasındaki Türk-Rus savaşından sonra Berlin Antlaşması ile Batum Gürcistan'ın ayrılmaz bir parçası oldu. 1878-1886'da Batum Limanı kentin daha da geliştirilmesini teşvik eden "Porto Franco" olarak ilan edildi. Gürcistan’ın 2. büyük şehri olan Batum, etrafı dağlar, palmiye ağaçları, doğal güzellikleri ile çevrili eşsiz bir şehir. "Karadeniz'in İncisi" olarak adlandırılan Batum, Acara Özerk Cumhuriyeti’nde bulunuyor. Avrupalı mimarlar, 20. yüzyılın başında Batum'da sayısız projeye imza attı ve bugünse şehir mimari yeniliklerin merkezi haline geldi. Gürcistan'ın en güzel bölgelerinden biri olan Acara, Güneybatı Gürcistan'da Karadeniz kıyı şeridi üzerinde yer alıyor. Türkiye’nin kuzeydoğu sınırlarını oluşturan Acara'nın el değmemiş doğası gerçekten de hayranlık uyandırıyor. Bölgenin hem turistik hem de hem de kumar şehri olan Batum, tarihi 19. yüzyıla dayanan büyüleyici klasik yapılardan, oteller ve kumarhaneler barındıran ultra modern gökdelenlere kadar değişen eklektik bir mimari karışımı sunuyor. Aynı zamanda bölgesel bir parti şehri olan Batum, uluslararası düzeyde ün yapmış DJ ve şarkıcıları sahnesinde ağırlayan ve pop konserleriyle giderek daha da canlanan renkli bir gece hayatına sahip. Batum’da gerçekleşen en popüler festivaller arasında Batum Uluslararası Film Festivali (eylül), Batum Müzik Festivali (eylül) ve Black Sea (Karadeniz) Jazz Festivali (temmuz) bulunuyor.

Tıpkı Tiflis Uluslararası Havalimanı gibi, Türkiye’deki en önemli havalimanlarından olan İstanbul Atatürk, İzmir Adnan Menderes havalimanlarını da bünyesine alan TAV Havalimanları, aynı zamanda Batum Uluslararası Havalimanı’nı da işletiyor. Karadeniz kıyısındaki Batum şehir merkezinin sadece 2 km güneyinde konumlanan Batum Havalimanı, yılda 600 bin yolcu kapasitesine sahip. Toplamda 3,915 metrekarelik bir alanda 26 Mayıs 2007’den beri taşımacılık hizmeti veren havalimanı, Türkiye’nin Artvin iline bağlı Hopa’nın 20 km kuzeydoğusunda yer alıyor. Gürcistan’ın turizm merkezi Batum’a 2015 yılından beri çoğu turist, Rusya, İsrail, Polonya, Türkiye, Ukrayna, Azerbaycan, Beyaz Rusya, Litvanya gibi çok çeşitli ülkelerden geliyor. Türkiye’den sadece Pegasus ile Türk Hava Yolları’nın direkt uçuşları var. Pegasus İstanbul Sabiha Gökçen’den THY ise İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan Batum Havalimanı’na sefer düzenliyor.

Pegasus ya da Türk Hava Yolları ile doğrudan Batum Havalimanı’na gitmek için en uygun uçak bileti alternatifleri sunan oBilet’i kullanabilirsiniz. Saniyeler içinde tüm fiyat kombinasyonlarını tek sayfada sunan oBilet ile en ucuz Batum uçak biletini bulabilirsiniz. Tek yapmanız gereken, gidiş ve dönüş tarihlerini seçmek. Sonrasında online olarak biletinizi satın alabilirsiniz.

Batum (Gürcistan) Hakkında Blog Yazıları

  • Kış Ayları İçin Balayı Rotaları

    Yaz gelini olma rüyası gün geçtikçe kan kaybederken evlenmek için kış aylarını tercih edenlerin sayısı da her geçen gün artıyor. Yazla birlikte artan organizasyon ücretlerinin ve salon rezervasyonlarında yaşanan yoğunluğun etkisiyle de gittikçe daha fazla kişi kış aylarında evlenmeye karar veriyor. Yazın nikah günü bulabilmek ya da nikahı Cuma ya da Cumartesi gibi ideal bir

    Devamını Gör
  • Batum’da Gezilecek Yerler

    Türkiye’nin yalnızca bir adım ötesinde, Karadeniz kıyılarına komşu, renkli ve eğlenceli bir dünya… Gürcistan’ın üçüncü büyük kenti Batum, Türkiye’den gelenler için Sarp Sınır Kapısı’ndan sonraki ilk durak olma özelliğine sahip. Doğu Karadeniz Bölgesi ile çok benzer coğrafi özellikleri bulunan bu şehirde, Türkiye’den farklı bir ülkeye geçtiğinizi anlamanız ise uzun sürmüyor. Her şeyden önce, kumarhane tanıtımları

    Devamını Gör

obilet Kullanıcılarının En Çok Tercih Ettiği 2 Uçuş Noktası

En Çok Tercih Edilen Batum (Gürcistan) Uçak Seferlerinin Bilet Fiyatları

Batum (Gürcistan) Uçak Bileti Almak için Batum (Gürcistan) Uçak Firmalarının Seferleri ve Fiyatları Burada. Tüm Firmaların En Ucuz Uluslararası Batum (Gürcistan) Uçak Bileti Fiyatları obilet.com'da!
Rota Fiyat
Bakü - Batum (Gürcistan) 678,60 TL
İstanbul - Batum (Gürcistan) 982,82 TL
Adana - Batum (Gürcistan) 1.185,54 TL
Kayseri - Batum (Gürcistan) 1.232,50 TL
İzmir - Batum (Gürcistan) 1.237,32 TL
Antalya - Batum (Gürcistan) 1.254,36 TL
Ankara - Batum (Gürcistan) 1.257,54 TL
Samsun - Batum (Gürcistan) 1.275,85 TL
Seçiniz
Geçmiş Aramalar