Ucuz Bağdat (Irak) Uçak Bileti

7/24 Müşteri Hizmetleri
Güvenli Ödeme
Ayda 16 Milyondan
Fazla Ziyaretçi
2 Dakikada Biletini Al

Bağdat (Irak) Uçuşu Olan Havayolu Firmaları

Bağdat (Irak) Hakkında Bilgi

TELEFON KODU 0 964
NÜFUS 9.500.000

Bağdat (Irak) Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Bağdat Havalimanı

Bağdat (Irak) Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Ortadoğu'nun Kahire ve Tahran'dan sonra en büyük üçüncü şehri olan Bağdat Irak’ın başkenti ve en büyük şehridir. Tarihte Abbasiler’e birkaç asır başkentlik yapmış olan şehir yüzyıllar boyunca İslam dünyasının bilim, kültür ve ticaret merkezidir. Bağdat’ta gezilecek yerlerin başlıcaları Abbasi Dönemi’nden geriye kalan tek eseri olan Abbasi Sarayı, Su Sarayı olarak da bilinen Al-Faw Sarayı, Mezopotamya bölgesi uygarlıklarına ait sayısız eserin bulunduğu Irak Ulusal Müzesi, altın kubbeli Kazimeyn Camii (Al-Kadhimiya Mosque), sünni müslümanların en büyük ibadet yeri olan Umm al-Qura Camii, Şehitler Anıtı, Bağdat Hayvanat Bahçesi, Babil Antik Kenti ve El Askeri Camii’dir.

Eski adı Saddam Uluslararası Havalimanı olan Bağdat Uluslararası Havalimanı Bağdat şehir merkezinin 16 km batısında bulunmaktadır ve ülkenin en büyük havalimanıdır. Bağdat Uluslararası Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşımda ise en sık taksiler tercihb edilmektedir. Bağdat Uluslararası Havalimanı’dan uçak bileti alabilceğiniz firmalar arasında Türk Hava Yolları, Atlas Global, Fly Dubai, Gulf Air Bahrain, Middle East Havayolları, Emiratesi Qatar Airways, Egyptair, Tarom, Royal Jordanian, British Airways, Aegean Havayolları bulunmaktadır.

Ortadoğu’nun merkez kentlerinden Bağdat’a yapacağınız ziyaretlerini daha kolay ve konforlu hale getirmek için oBilet.com adresini ziyaret edebilir veya oBilet akıllı telefon uygulaması kullanabilirsiniz. En ucuz Bağdat uçak biletini oBilet aracılığıyla keşfedip size en uygun Bağdat uçak bileti ile yolculuğunuzun keyfine keyif katabilirsiniz. Her türlü sorunuzun cevabını da oBilet 7/24 müşteri hizmetleri ile bulabilirsiniz.