Ucuz Astana (Nur Sultan) Uçak Bileti

7/24 Müşteri Hizmetleri
Güvenli Ödeme
Ayda 16 Milyondan
Fazla Ziyaretçi
2 Dakikada Biletini Al

Astana (Nur Sultan) Uçuşu Olan Havayolu Firmaları

Astana (Nur Sultan) Hakkında Bilgi

NÜFUS 814.435

Astana (Nur Sultan) Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Astana Havalimanı

Astana (Nur Sultan) Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Kazakistan'ın başkenti Astana Kazakça'da "başkent" anlamına gelmektedir. 2019 yılında şehrin adı Nur Sultan olarak değiştirilmiştir. 600.000 nüfuslu şehir, ülkenin ikinci en büyük şehridir. İnsanların güney kesiminde yığılmasını önlemek için 1998 yılında başkent ülkenin orta kesimindeki Astana şehrine taşınmıştır. Kentin simgesi Astana-Bayterek Anıtı, 97 metre yükseklikteki gözlemevi sayesinde kenti kuş bakışı görmek mümkündür. Kazakistan’ın para birimi Kazak Tengesi’dir. Kazakistan resmi dili Kazakça’dır. Orta Asya’nın en büyük alışveriş ve eğlence merkezi olarak bilinen Han Çadırı (Khan Shatyr) müteahhitliğini Türklerin yaptığı ve Astana’da görülmesi gereken yerlerden bir tanesidir. Akorda- Presidental Palace, Barış ve Hoşgörü Piramidi, Nur Astana Camii, Hz, Sultan Camii, Bağımsızlık Sarayı, Duman Center Astana’da gezilecek yerlerin başlıcalarıdır.

Astana’nın uluslararası hava trafiğinde önemli rol üstlenen Astana Havalimanı Astana şehir merkezinden 14 km uzaklıktadır. Ukraine International Havayolları, LOT Polish Havayolları, Scat Air, Aaeroflot Russian Havayolları, Onur Air, Azerbaijan Havayolları, Air Astana, Türk Hava Yolları ve oBilet.com internet adresinden bulabileceğiniz birçok firma Astana uçak bileti satışı yapmaktadır. Zengin firma seçenekleri arasından Air Astana ve Türk Hava Yolları ise İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan aktarma yapmadan 5 saat sürecek bir yolculukla Astana Havalimanı’na ulaşım imkanı sunmaktadır.

Kazakistan’ın başkenti Astana’ya yapacağınız seyahatlerinizde aktarmalı- aktarmasız Astana uçak bileti tercihleriyle oBilet.com online uçak bileti satış platformundan tüm seferleri liste haline getirebilir, size en uygun Astana uçak biletinin sahibi olabilirsiniz.

obilet Kullanıcılarının En Çok Tercih Ettiği 3 Uçuş Noktası