Ucuz Alma Ata Uçak Bileti

7/24 Müşteri Hizmetleri
Güvenli Ödeme
Ayda 16 Milyondan
Fazla Ziyaretçi
2 Dakikada Biletini Al

Alma Ata Uçuşu Olan Havayolu Firmaları

Alma Ata Hakkında Bilgi

NÜFUS 1.365.000

Alma Ata Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Almaty Havalimanı

Alma Ata Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Eski adı Alma-ata olan Almatı Kazakistan Cumhuriyeti'nin eski başkentidir ve en büyük kentidir. Kazakistan’nın şimdiki başkenti Astana olmasına rağmen Almatı halen ülkenin kültürel, ekonomik ve ticari merkezi durumundadır. Kazakistan genelinde olduğu gibi Almatı'da da ana dil Kazakça ve Rusçadır. Almatı’nın kent meydanı olan Cumhuriyet Meydanı’ndaki Bağımsızlık Anıtı ve anıtın tepesindeki Kazak Figürü olan Altın Adam heykeli görülmeye değerdir. Eski adı Zenkov Katedrali olan Ascension Ortodoks Katedrali, bir diğer adı Park the 28 Guardsmen olan Panfilov Parkı, Almatı Merkez Camii, Devlet Merkez Müzesi, Aziz Nikola Katedrali, Devlet Güzel Sanatlar Müzesi, Büyük Almatı Müzesi, Charyn Kanyonu ve şehri tepeden gören Kök-Töbe Almatı’daki gezilecek yerlerin başında gelmektedir.

Almatı Uluslararası Havalimanı Kazakistan'ın en büyük uluslararası havaalanıdır. Almatı'ya 18 km uzaklıkta bulunmaktadır, otobüs ve taksi ile Almatı Uluslararası Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşılabilmektedir. Almatı Uluslararası Havalimanı’na ulaşım için Almatı uçak bileti alabileceğiniz firmalar arasında Türk Hava Yolları, Ukraine International Havayolları, Aeroflot Russian Havayolları, Fly Dubai, Air Astana, Uzbekistan Airways, Emirates, Air China, Azerbaijan Havayolları, Air India Limited bulunmaktadır. Almatı uçak bileti satışı yapan firmalara oBilet.com üzerinden ulaşabilirsiniz.

Kazakistan’ın kıymetli kenti Almatı’ya yapacağınız ziyaretinizi daha kolay ve daha ucuz şekilde tamamlamak istiyorsanız cebinize en uygun Almatı uçak biletini oBilet üzerinden satın alabilirsiniz. oBilet ile tüm uçuşları listeleyebilir, en ucuz Almatı uçak biletini güvenli ödeme seçenekleri ile satın alabilirsiniz. oBilet ile keyifli yolculuğun farkına varın !

obilet Kullanıcılarının En Çok Tercih Ettiği 3 Uçuş Noktası