Ucuz Addis Ababa Uçak Bileti

7/24 Müşteri Hizmetleri
Güvenli Ödeme
Ayda 16 Milyondan
Fazla Ziyaretçi
2 Dakikada Biletini Al

Addis Ababa Uçuşu Olan Havayolu Firmaları

Addis Ababa Hakkında Bilgi

NÜFUS 3.385.000

Addis Ababa Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Bole Havalimanı

Addis Ababa Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Eskilerin Habebiştan’ı şimdilerin ise Etiyopya’sı olarak bilinen bölgenin başkenti Addis Ababa Kuzeydoğu Afrika’da konumlanıyor. Yaklaşık olarak 3.5 milyon kişiye ev sahipliği yapan bu başkent aynı zamanda Afrika Birliği’nin önde gelen isimleri arasında yer alıyor. Burada bulunan bir çok kente oranla daha iyi imkanlara sahip olan Addis Ababa’da Hristiyan halkın yanında hatırı sayılır derecede Müslüman halk da yaşamını sürdürüyor. Aynı zamanda burada başka dinlere inanış oldukça yaygın. Para birimi olarak Birr kullanılıyor ve 1 Türk Lirasının karşılığı yaklaşık 7 Birr’e denk geliyor. Oldukça değişken hava koşullarına sahip olan Addis Ababa’yı esasında dört mevsim ziyaret edebilirsiniz. Çok bunaltıcı havalar yaşanırken birden aniden çıkan rüzgarlarla boğuşmak mümkün. Bunun en önemli nedenlerinden biri, kentin ekvatora oldukça yakın bir konumda olması. Özellikle yaz aylarında bu yakınlıktan dolayı bunaltıcı havalar yaşanabiliyor. 2.355 metrelik yüksekliğin vermiş olduğu rüzgarlı havalar da çoğu zaman şehri gezmek isteyen turistleri zorlayabiliyor. Bu farklılıkları göze alarak, ziyaret edeceğiniz dönemi iyi seçmelisiniz. Konaklamak için bölgede lüks otellerin yanı sıra günlük kiralayabileceğiniz evler de bulunuyor. Özellikle lüks otellerde konaklamak isterseniz kentin doğusunda çok sayıda alternatifin olduğunu söyleyebiliriz.

Etiyopya’nın başkenti olan ve dilimize çevrildiğinde Yeni Çiçek anlamına gelen Addis Ababa’ya seyahat edecekseniz eğer saat farkını hesaplama gibi bir durumun olmayacağının müjdesini verebiliriz. Türkiye ile arasında saat farkı bulunmayan Addis Ababa GMT+3 diliminde yer alıyor. Öncelikle Bole Addis Ababa Uluslararası Havalimanı’na iniş yaparak Addis Ababa’yı keşfetmeye başlayabilirsiniz. Eğer bir şehri gezmek için herhangi bir tur şirketiyle anlaşma yapmadıysanız şehir merkezine en rahat taksiyle ulaşabileceğinizi hatırlatalım. Havalimanı şehre yaklaşık 5 kilometrelik bir mesafede bulunuyor ve bu da ulaşımı oldukça kolaylaştırıyor. Uçuşunuz gece geç saatteyse ve yorgunluğunuzu atmak isterseniz havalimanı yakınlarında konaklamanız mümkün.

Addis Ababa’ya düzenlenen uçak biletlerini önceden ayırtmanız mümkün olduğu gibi seçecek olduğunuz seferlere göre aktarmalı veya direkt olarak da uçabiliriniz. Aktarmasız bir yolculukla uçuşunuz yaklaşık 6 saat sürebilir. Addis Ababa uçak biletinizi İstanbul Atatürk Havalimanı kalkışlı ve aktarmasız almanız mümkün. Türk Hava Yolları, Skycheck, Ethiopian Airlines gibi firmaların uçuşlarına göz atarak oBilet üzerinden en uygun fiyatlara yakalayabilir, ekonomik uçmanın rahatlığını yaşayabilirsiniz.

obilet Kullanıcılarının En Çok Tercih Ettiği 1 Uçuş Noktası