Ana menüye ulaşmak için tıklayınız. İçeriğe ulaşmak için tıklayınız.

Kula Otobüs Bileti

Bugün Yarın
OTOBÜS BİLETİ BUL

Kula Hakkında Bilgi

NÜFUS 45.357

YÜZ ÖLÇÜMÜ 981km2

İLManisa

TELEFON KODU 0 236

PLAKA KODU 45

OTOGAR SAYISI 1

Kula Otobüs Bileti Aldıktan Sonra Bilmeniz Gerekenler

Manisa’nın tarihi yapılar açısından zengin olan bir ülkesidir. Tarihi yapıları ve doğal güzellikleriyle ön plana çıkan bu ilçeyi görmek isterseniz, obilet.com üzerinden Kula otobüs bileti satın alabilirsiniz.

Kula otobüs seferleri yapan firmaların sayısı çok fazla değildir; çoğunlukla yerel seyahat firmaları tarafından yapılmaktadır. Bu firmaların her birini obilet.com üzerinden görebilir, aralarında fiyat ve özellik karşılaştırması yapabilirsiniz. Böylece kendinize en uygun olan firmadan Kula otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

Kula’da nereler gezilir?

Kula’da görülmesi gereken pek çok tarihi yapı ve kalıntı bulunmaktadır. Gezinize bunlardan başlayabilirsiniz. Bu yüzden ilk durağınız; halıcılık, bakırcılık ve keçecilik gibi alanlarda önemli eserler bulabileceğiniz Tarihi Çarşı olmalıdır.

Mimarisiyle ilgi çeken Kula Evleri görülmeye değer yapılardandır.

Kalem işi süslemeleri ile ilgi çeken Kurşunlu Camisi’ni ve Rumlardan kalma kiliseler arasında günümüze kadar dayanan tek yapı olan Meryem Ana Kilisesi’ni de görmeyi ihmal etmeyin.

Tabduk Emre Türbesi, hem dini hem de tarihi açıdan görülmesi gereken yapılardan biridir. Türbenin bulunduğu Emre Köyü’nde çeşme, hamam ve medrese kalıntıları da bulunmaktadır.

Kenan Evren Etnoğrafya Müzesi ise; rezervasyonla ziyaret edebileceğiniz bir yerdir. Bu müze, Kenan Evren’in doğduğu ev olduğu için bu adı almıştır.

Gediz Irmağı’nın üst kısmında bulunan Peri Bacaları mutlaka görülmelidir.

Lav akıntılarını da görebileceğiniz Divlit Yanardağı’na gitmeyi ihmal etmeyin. Başka yerde göremeyeceğiniz kalıntıları ve yapısıyla ilgi çekmektedir.

Tatilde şifa bulmak isteyenler, Gediz Irmağı’ndan çıkan Acısu Kula maden suyundan içebilirler. Bu suyun; mide, bağırsak, karaciğer ve safra kesesi gibi hastalıklara iyi geldiği bilinmektedir. Bunu dışında; Emir Kaplıcaları’na gidip termal tesislerde şifa bulabilirsiniz.

Kula’da neler yenir?

Kula’ya gelince yemeniz gereken ilk yemek, Kula güvecidir. Bunun yanı sıra; Kula şekerli pidesi, leblebi ve höşmerim de öne çıkan tatlardır.

Kula’da nerede kalınır?

Kula’da her bütçeye uygun otel ve pansiyonlar bulunmaktadır. Şehir merkezinde kalmak yerine kaplıcalarda vakit geçirmek isterseniz, termal tesislerde konaklayabilirsiniz.

Kula, tarihi yapılar ve doğal oluşumlar açısından zengin olan bir ilçedir. Mutla gidip keşfetmelisiniz. Obilet.com üzerinden Kula otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

Kula Otogarları

Kula Otogarı 45170 Kula/Manisa

Kula Otobüs Firmaları

Kula Kalkışlı Popüler Otobüs Seferleri

* Gösterilen bilet fiyatları son 7 gün içerisinde obilet.com’dan alınan en uygun fiyatlı biletin fiyatıdır. Güncel bilet fiyatları için lütfen yukarıdan sorgulama yapınız.

Kula Varışlı Popüler Otobüs Seferleri

* Gösterilen bilet fiyatları son 7 gün içerisinde obilet.com’dan alınan en uygun fiyatlı biletin fiyatıdır. Güncel bilet fiyatları için lütfen yukarıdan sorgulama yapınız.

Kula Varışlı Son Sorgulanan Otobüs Seferleri

* Gösterilen bilet fiyatları son 7 gün içerisinde obilet.com’dan alınan en uygun fiyatlı biletin fiyatıdır. Güncel bilet fiyatları için lütfen yukarıdan sorgulama yapınız.

obilet kullanıcılarının Kula Üzerinden En Çok Seyahat Ettiği 8 Durak

En Çok Tercih Edilen Kula Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Kula Otobus Bileti Almak için Kula Otobüs Firmalarının Seferleri ve Fiyatları Burada. Tüm Firmaların Kula Otobüs Bileti Fiyatları obilet.com'da!
Rota Fiyat
Uşak - Kula 20,00 TL
Akhisar - Kula 40,00 TL
Balıkesir - Kula 50,00 TL
Afyon - Kula 60,00 TL
Ankara - Kula 65,00 TL
Konya - Kula 80,00 TL
Gaziantep - Kula 105,00 TL
Adana - Kula 110,00 TL
Seçiniz
Geçmiş Aramalar