Havaalanı Oteli

Kolay İptal
7/24 Müşteri Hizmetleri
Tesiste Ödeme İmkanı
300.000+ Otel Seçeneği
Güvenli Ödeme
Uygun Fiyatlar

En Popüler Havaalanı Oteli Bölgeleri

Havaalanı Oteli Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Havaalanı Otelleri

Hava yolları, ziyaretçilerin belirlediği destinasyonlara daha kolay ulaşım sağlaması bakımından günümüzde en çok tercih edilen ulaşım seçeneklerinin başında yer alıyor. Bu kadar sık bir şekilde tercih edilmesinin sebebi ise kişilerin gideceği yerlere kolay ulaşmasının yanı sıra ayrıca diğer ulaşım yollarına nazaran çok daha kısa sürede ulaşım sağlaması oluyor. Böylelikle zamandan tasarruf eden ziyaretçiler, bu ve bunun gibi birçok nedenden dolayı bu ulaşım seçeneğini tercih edebiliyor. Dünya genelinde iş, tatil ya da eğitim gibi birçok nedenden dolayı bir günde binlerce uçuş yapılıyor. Havaalanı otelleri ise sık sık seyahat eden kişiler, havaalanı çalışanları ve uçuşlarda hava durumuna veya diğer sebeplere bağlı olarak ertelenme olması gibi durumlarda yolcular tarafından öncelikli olarak tercih edilen konaklama seçenekleri arasında yer alıyor. Ancak bunların yanında herkes bu otel seçeneklerinde konaklama yapabiliyor. Bir otelin havaalanı otel kategorisinde yer alması için kesin olarak havaalanına bitişik olma zorunluluğu bulunmuyor. Havaalanı çevresinde bulunan ve çok uzak olmamak şartıyla bölgede bulunan olan oteller de havaalanı oteli olarak sayılıyor. Bu otellerin çoğunun terminallere çift yönlü olarak servisi bulunduğundan dolayı buralarda konaklayan ziyaretçilerin işleri ise daha kolay bir hale geliyor. Bu oteller, sunduğu zengin imkanlarla sadece havaalanı ile ilişkisi olan kişilerin değil, birçok ziyaretçinin de uğrak noktası haline geliyor. Türkiye’de havalimanı bulunan şehirlerde sık sık tercih edilen bu oteller, çeşitli konaklama birimleri ile ziyaretçilerine konforlu bir konaklama imkanı sunuyor. Sizin de havaalanı otel rezervasyonu yaptırıp birçok alanda zengin seçeneklere sahip olan bu otellerde kendinizi şımartmanız mümkün.

Havaalanı Otelleri Fiyatları

Bu otellerde konaklama yapacak kişilerin merak ettiği ilk konulardan birisi havaalanı otel fiyatları oluyor. Keyifli bir konaklama deneyimi yaşayacağınız bu oteller, fiyat konusunda çeşitli seçenekler sunuyor. Havaalanı otel fiyatları, otelin bulunduğu konuma ve sunduğu imkanlara göre değişiklik gösteriyor. Ziyaretçiler istek ve beklentilerine uygun olarak otel tercihlerini yapabiliyor. Havaalanı yakın otel seçeneklerinde erken rezervasyonun çok önemli olduğunu söylemek mümkün. Böylece ziyaretçiler pek çok fırsattan ve indirimden yararlanabiliyor. Bünyesinde birçok otel seçeneği bulunan havaalanı otelleri, her bütçeye uyumlu olarak ziyaretçilerini ağırlıyor. Bu otelleri uçuş seyahatleriniz için tercih ediyor olsanız bile her anınızı dışarda geçirmeniz mümkün olmuyor. O yüzden havaalanı otellerinin sunacağı imkanlar da büyük bir önem taşıyor. 5 yıldızlı havaalanı otelleri, bulunduğu konum ve sunduğu pek çok zengin imkan ile en çok tercih edilen oteller arasında ön plana çıkıyor. En çok tercih edilen apart otel ve butik otel seçenekleri ise şık tasarımları ve bütçe dostu olması ile ön plana çıkıyor. Apart otel ve butik otel seçenekleri 5 yıldızlı otellere göre daha uygun fiyatlı olsa da 5 yıldızlı otellerin sunduğu imkanlar daha çeşitli oluyor. Bu otel seçeneklerinin sunduğu imkanlara bağlı olarak ziyaretçiler kendi beklenti ve bütçelerine uygun olan oteli tercih edebiliyor. 

Havaalanı Otellerinde Konaklama

Çeşitli beklentiler ile bu otellerde rezervasyon yapan ziyaretçilerin ilk bakışta otellerin sahip olduğu şık tasarımları ve eşsiz mimarileriyle büyülenmesi mümkün. Gelişmiş teknoloji ile birlikte modern tasarımlara sahip olan bu oteller, bünyesinde birçok zengin imkan bulunduruyor. SPA, masaj, jakuzi gibi özel imkanları, ünlü şefleri ve üst düzey konaklama birimleri gibi özelliklere sahip olan 5 yıldızlı havaalanı otelleri, lüks hizmetleri ile ön plana çıkıyor. Butik otel seçenekleri ise şık tasarımları, estetikten aldığı ilhamları ve sunduğu birçok imkan ile ziyaretçilerini ağırlıyor. Bir diğer otel seçeneği olan, ailenizle ve sevdiklerinizle tercih edebileceğiniz apart otel seçenekleri ile de ziyaretçiler, sanki evlerinde konaklama yapıyormuş gibi hissediyorlar. Bütün bu havaalanı konaklama seçeneklerinin temel amacı ziyaretçilerin konaklama ihtiyacını karşılamak olsa da ayrı ayrı bakıldığında her otel seçeneği kullanıcılara ortak ya da farklı birçok imkan tanıyor. Bu imkanlara bağlı olarak otelde konaklayan misafirler tercih aşamasında daha rahat karar vererek konforlu ve güvenli bir otel deneyimi yaşıyor.

İstanbul Havaalanı Otelleri

Türkiye’nin 81 ilinden biri olup en kalabalık birinci şehri olan İstanbul, Türkiye’deki gözde iller arasında ilk sıralarda yer alıyor. İş, ziyaret ya da eğitim amaçlı birçok uçuşun gerçekleştiği İstanbul, yıl içerisinde binlerce kişiyi ağırlıyor. Dünyanın en önemli havalimanlarından iki tanesine ev sahipliği yapmasından dolayı İstanbul Havalimanı otelleri büyük bir önem taşıyor. Hem transit hem de lokal ziyaretçilerin tercih ettiği bu oteller, bünyesinde birçok konaklama seçeneği ve imkan bulunduruyor. İstanbul’un havaalanı yakınında otellerinde öne çıkan özellikler şu şekilde sıralanıyor:

  • Ev konforu: Ev konforunun öne çıktığı bu oteller sadece konaklama seçeneğinden ibaret olmayıp aynı zamanda misafirlerinin rahatlığını da oldukça önemsiyor. Ziyaretçilerin bu otelleri tercih etmesindeki sebeplerin başında ise tıpkı kendi evlerindeki gibi bir rahatlık içerisinde huzurlu ve konforlu bir konaklama imkanı sağlıyor olması geliyor. 
  • Türkiye’nin kültürünü tanıma imkanı: Her yıl binlerce ziyaretçiye ev yapan bu havaalanı otelleri, Türkiye’nin kültürünü tanıtmada da önemli bir rol oynuyor. Ülkenin en çok uçuş yapılan havalimanları bu bölgede bulunduğundan dolayı bazen ziyaretçiler sadece bu otellerde zaman geçirip uçuşlarını bekliyorlar. Ziyaretçilerin İstanbul’a dair tek izlenimlerinin konakladığı yer olabileceğinden dolayı bu oteller, Türkiye’nin gerek yemek gerekse mimari gibi birçok kültürünü oldukça fazla yansıtıyor.

İzmir Havaalanı Otelleri

Ege’nin en büyük ili olan İzmir, Türkiye’de yer alan en ünlü havalimanlarından birine ev sahipliği yapıyor. Birçok sebepten dolayı yıl içerisinde binlerce ziyaretçiyi ağırlayan İzmir Havalimanı otelleri, sunduğu zengin imkanlar ve konaklama çeşitliliği ile ön plana çıkıyor. Ege’nin o güzel havasının keyfini çıkarabileceğiniz bu otellerde şehrin güzelliğiyle büyülenmeniz mümkün. İzmir havaalanı otellerinde konaklarken aynı zamanda Ege kültürünü daha iyi tanımanın yanı sıra lezzetli yöresel tatlarını da tatmanız mümkün oluyor. Bu otellerde Ege’nin meşhur zeytinyağlı yemeklerini ve unlu mamüllerini deneme fırsatı olan ziyaretçiler, otellerin konumu sayesinde İzmir’de mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerlere geziler düzenleyebiliyor. Eğer otelin dışına çıkacak zamanınız yoksa da otelin ziyaretçilerine özel olarak sunduğu imkanlardan yararlanıp eşsiz konaklama deneyimi yaşamanız mümkün. 

Ankara Havaalanı Otelleri

Türkiye’nin başkenti olması nedeniyle önemli bir il olan Ankara aynı zamanda Türkiye’nin en büyük şehirleri arasında yer alıyor. Yıl içerisinde birçok uçuşun gerçekleştiği bu bölgeye gelen ziyaretçiler havalimanına yakın otelleri tercih ediyor. Zengin konaklama seçenekleri ve birçok imkanı ile Ankara havaalanı otelleri, konforlu ve rahat bir konaklama denilince akla gelen otel seçenekleri arasında yer alıyor. Ankara’nın kültürünü de çok iyi yansıtan bu otellerde keyifli vakit geçirmeniz ve unutulmaz bir konaklama deneyimi yaşamanız mümkün. Şehir merkezine çok yakın noktada konumlanan bu otellerde konaklayan ziyaretçiler, ulaşımda zorluk çekmeden Ankara’yı gezme fırsatı yakalıyor. Ankara’nın yöresel lezzetlerini de tadabileceğiniz bu otel seçenekleri eşsiz ve modern tasarımlarıyla dikkat çekiyor. 

Şehirlere Göre Havaalanı Oteli

Şehir Otel Sayısı Ortalama Günlük Fiyat Ortalama Puan
İstanbul 55 - 5,1
Antalya 6 - 3,6
Ankara 4 - 3,6
Diyarbakır 1 - -
Adana 3 - -
Kayseri 1 - -
Muğla 5 - 4,8
İzmir 6 - 5,6
Hatay 1 - -
Bursa 3 - -
Mardin 2 - -
Trabzon 2 - -
Kars 1 - -
Samsun 1 - -

Diğer Otel Konseptleri

Sıkça Sorulan Sorular

hotel