Cheap Flights to Tehran (Iran)

24/7 Customer Services
Secure Payment
More than 25 Million
Monthly Visitors
Buy your ticket in 2 minutes

Airline Companies Flying to Tehran (Iran)

Information About Tehran (Iran)

PHONE CODE 0 98

Airports in Tehran (Iran)

Airport Phone Distance to the City Center Transportation
Imam Humeyni Airport

What You Need to Know About Tehran (Iran)

İran’ın başkenti olan Tahran, Elburz Dağlarının güney kısmında kurulmuştur. Tahran kelime anlamı olarak sıcak yer demektir. Tahran’da gezip görülebilecek oldukça fazla mekânlar bulunmaktadır. İlk olarak Büyük Pazar demek olan Bazar-ı Bozurg İstanbul’daki kapalı çarşının bir benzeridir. Doğu pazarlarının en büyüklerinden biri olan çarşı da adeta bir şehir gibidir. Birçok girişi olan çarşının Sabze meydanında bulunan girişinde saat gibi lüks malların satıldığı ve kuyumcuların bulunduğu dükkânlar mevcuttur. Çarşının sokaklarında ayrı ayrı kümelenmiş esnaf dükkânları vardır. Ayrıca pazarın etrafında çayhane ve nargile salonları da bulunmaktadır.

Tahran’ın en kuzey ucunda kurulmuş olan Derbend eğlence ve piknik alanıdır. Dağdan gelen bir derenin yamacında çayhane, kebapçılar ve lokantalar bulunmaktadır. Burada bulunan teleferikle Tahran’ın eşsiz manzarası da görülebilmektedir. Sa’dabad Kültürel Kompleksi’nde toplam 18 değişik müze bulunmakta ve çeşitli eserler sergilenmektedir. Etnolojik Araştırmalar Müzesi’nde ise değişik belgeler ve geleneksel el sanatları gösterilmektedir. Eskiden Siyah Saray olarak bilinen Güzel Sanatlar Müzesi’nde İranlı ve yabancı ressamların tabloları sergilenmektedir. Yeşil Saray Müzesi’nde İran halıları, yabancı yapım mobilyalar, porselen yemek takımları ve avizeler vardır. Niavaran Sarayı, 2500 tane taş ile süslenmiş Özgürlük Anıtı ve Nadir Şahın Tahtı Tahran’da görülmesi gereken diğer güzelliklerdir.

İran’ın en büyük havalimanı olan İmam Humeyni Uluslararası Havalimanı Tahran’ın 40 Km. güneyinde yer almaktadır. Armenia Aircompany, Air France, Caspian Airlines, Etihad Airways ve China Southern Airlines gibi dünyanın her yanından yerel ve uluslarası onlarca firma İmam Humeyni Uluslararası Havalimanı’na uçak seferleri düzenlemektedir. Türk Hava Yolları, Onur Air, Pegasus Havayolları, Atlasjet ve Sun Express olmak üzere, bir çok Türk havayolu firmasının çeşitli şehirlerden Tahran’a sefer düzenlemektedir. Tahran uçak seferleri hakkında detaylı bilgiye oBilet.com üzerinden ulaşabilirsiniz. Birçok uygarlığın kurulduğu bölgede bulunan, tarihi ve tabii güzellikleri ile dikkat çeken Tahran’ı gezmek istiyorsanız, oBilet.com adresini ziyaret edebilir ve size en uygun Tahran uçak biletlerini kolaylıkla listeleyebilirsiniz. Ayrıca, Tahran uçak biletiniz ve seyahatiniz ile ilgili tüm süreçlerde oBilet ‘den teknik destek alabilirsiniz.

Blog Posts About Tehran (Iran)

  • Tahran’da Gezilecek Yerler

    Her yıl milyonlarca ziyaretçinin ziyaret ettiği şehirlerden biri olan Tahran hem tarihi hem de doğal güzellikleriyle ölmeden önce gezilip görülmeye değer bir şehirdir. Fars kültürüne ilgi duyan ziyaretçilerin gittiği bu şehirde, müze gezileri yapmaktan keyif alan insanlar için, dünyanın en iyileri arasında bulunan birçok müzeyi gidip görmeleri mümkün. Müzelerin dışında dünyanın en değerli saraylar ve

    See the rest
  • Tahran Seyahat Rehberi

    İran’ın başkenti olan Tahran, Elbruz dağlarının güney yamaçlarında kurulmuştur. 13 milyonu aşan nüfusuyla Tahran, ülkenin ekonomik sanayi ve kültür açısından en önemli şehridir. Hazar Denizi‘ne yaklaşık 100 kilometre uzakta bulunan Tahran köklü bir tarihi ve kültürü neticesiyle her yıl milyonlarca turistin kendine çekmiştir. Bu yazıda okurlarımız için Tahran’a gitmek için plan yapmadan önce bilmeniz gereken

    See the rest

Favorite Flight Destination 2 of obilet Users