Cheap Flights to Cyprus (Nicosia)

24/7 Customer Services
Secure Payment
More than 25 Million
Monthly Visitors
Buy your ticket in 2 minutes

Airline Companies Flying to Cyprus (Nicosia)

Information About Cyprus (Nicosia)

PHONE CODE 0 392
LAND AREA 111 km²
POPULATION 97,700

Airports in Cyprus (Nicosia)

Airport Phone Distance to the City Center Transportation
Ercan (Kıbrıs) Airport

What You Need to Know About Cyprus (Nicosia)

Kıbrıs adasının ortasında yer alan Lefkoşa Kıbrıs Cumhuriyeti ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin başkentidir. Başkent Lefkoşa Kıbrıs'ın en kalabalık kenti ve en önemli kültür, sanayi, ticaret ve ulaşım merkezidir. Yeşil Hat diye adlandırılan sınırla ikiye bölünmüş olan şehir dünyadaki bölünmüş tek başkenttir. Çarşıya gittiğiniz zaman iki Kıbrıs’ı ayıran Birleşmiş Milletler kontrolündeki Yeşil Hattı görebilirsiniz. Kıbrıs vatandaşlarının geçmesi serbest olsa da Türkiye’den gidiyorsanız Rum kesimine geçemiyorsunuz. Lefkoşa şehri tarihi olarak iki bölüme ayrılır, bunlar eski Lefkoşa (surların içinde kalan bölge) ve yeni Lefkoşa'dır (surların dışında kalan bölge). Eski Lefkoşa'da yollar dardır ve çıkmaz sokaklar mevcuttur. Yeni Lefkoşa'da ise daha geniş bir yerleşim alanı kurulmuştur, geniş yollar ve parklar bulunmaktadır. Lefkoşa’da gezilip görülecek yerlerin birbirine yakın olması tatilciler için büyük bir avantaj. 1572 yılında Osmanlı Valisi tarafından yaptırılan Büyük Han’ın alt katında yerel lokantalar ve cafeler, üst katında ise yerel el sanatlarının sergilendiği dükkanlar bulunmakta. Büyük Han’ın yanındaki Selimiye Cami’si olarak da bilinen St. Sophia Katedrali Kıbrıs’ın önemli gotik mimari eserlerinden birisi. St. Sophia Katedrali’nin hemen karşısında St. Nicholas Kilisesi, yeni adı ile Bedesten bulunmaktadır. Avrupa Birliği fonu ile restore edilen St. Nicholas Kilisesi çok güzel bir yapıya sahip. St. Nicholas Kilisesi’nden yürüyerek kolaylıkla ulaşabileceğiniz bir diğer tarihi eser ise Derviş Paşa Konağı ve Etnografya Müzesi. Atatürk Meydanı’nda Venedikliler tarafından 1550 yılında yapılan Venedik Sütunu’nu görebilirsiniz. Osmanlılar’ın Sarayönü Camisi’nin avlusuna koydukları sütun 1915 yılında İngilizler tarafından eski yerine getirilmiş. Venedik Sütunu’nun hemen karşısında ise. Venedikliler’in 1567 yılında inşa ettikleri Girne Kapısı bulunmakta ve bu kapı Osmanlılar tarafından Rum isyanında gözlem kulubesi olarak kullanılmış.

Türkiye’nin İstanbul Atatürk, İstanbul Sabiha Gökçen, İzmir Adnan Menderes, Antalya, Adana, Ankara Esenboğa, Gaziantep, Hatay, Ordu-Giresun gibi havalimanlarından aktarmasız olarak ulaşabileceğiniz Ercan Havalimanı, Lefkoşa şehir merkezinden yalnızca 23 km uzaklıkta yer alıyor. Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Atlas Global Lefkoşa uçak bileti satın alabileceğiniz başlıca havayolu firmalarıdır.

İstanbul Lefkoşa, Ankara LEfkoşa başta olmak üzere Türkiye’nin çeşitli yerlerinden Lefkoşa’ya yönelen uçak seferleri için uçak bileti almak amacıyla oBilet online uçak bileti satış platformu'nu kullanabilirsiniz. Size en uygun Kıbrıs uçak bileti alarak Kıbrıs’a gitmek için, Lefkoşa Ercan Havalimanı uçak biletinizi almadan önce fiyat araştırmaları yapmayı unutmayın. Ayrıca bazı dönemlerde yapılan sezonluk kampanya ve promosyonlardan anında haberdar olmak için de oBilet’i takip edebilir kampanyalı Kıbrıs uçak biletlerine kolaylıkla sahip olabilirsiniz.